fbpx

Lider podejmuje beniaminka, ciekawe starcie w Łęcznej

7 kolejka Orlen Ekstraligi rozpoczyna się już w czwartek. Ciężki mecz czeka beniaminka z Bielska. Gdańszczanki stoczą bój z SMSem, a Łęcznianki będą podejmować zawodniczki ze Szczecina.

Już w czwartek Stomilanki podejmą na swoim stadionie zawodniczki Medyka Konin. Medyczki w ostatnim spotkaniu wygrały ważne starcie z Czarnymi i na pewno będą podbudowane tym zwycięstwem. Olsztynianki w ostatnim meczu doznały sromotnej porażki w Szczecinie. Dla obu zespołów to kolejne spotkanie, w którym muszą walczyć o komplet punktów.
Stomilanki Olsztyn-Medyk Polomarket Konin czwartek godz. 16:00

W piątkowe popołudnie na stadionie przy ulicy Bukowej GKS Katowice podejmą beniaminka z Bielska-Białej.  Katowiczanki w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu i to one będą faworytkami tego starcie. Jednak Rekordzistki będą chciały pokazać, że nie są zespołem, który dostarcza punkty. W ostatnim meczu pokonały Śląsk 3:0. Liderki będą chciały utrzymać swoją passę, a bielszczanki zrobią wszystko by w tym przeszkodzić.
GKS Katowice-Rekord Bielsko-Biała piątek godz. 14:00

Sobotnie granie rozpocznie się w samo południe we Wrocławiu, gdzie Śląsk podejmie UJ Kraków. Spotkają się dwa zespoły, które grają poniżej oczekiwań. Po 6 kolejkach Śląsk zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, krakowianki są dwie pozycje wyżej. Dla obu drużyn to mecz o 6 punktów i ciężko powiedzieć, kto w tym meczu będzie faworytem.
Śląsk Wrocław-AZS UJ Kraków sobota godz. 12:00

Hitem kolejki można nazwać mecz w Gdańsku. Orlen podejmie, który w ostatnim meczu niespodziewanie przegrał z zespołem UJ-tu, będzie chciał pokazać, że był to wypadek przy pracy. Jednak SMS jest w fenomenalnej formie, co pokazało spotkanie z poprzedniej kolejki, gdzie pewnie rozbiły Górnika Łęczna. Mecz ten będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.
AP Orlen Gdańsk-TME SMS Łódź sobota godz. 12:45 (transmisja TVP Sport)

Do Łęcznej przyjeżdżają zawodniczki Pogoni Szczecin. W Górniku doszło do zmiany na pozycji pierwszego trenera, Robert Makarewicz nie jest już trenerem zespołu z Lubelszczyzny. Jak zamieszanie w Łęcznej wpłynie na postawę zawodniczek ? Dla Pogoni będzie to ważny, bo w wypadku zwycięstwa umocnią się na trzeciej pozycji w tabeli Orlen Ekstraligi.
GKS Górnik Łęczna-Pogoń Szczecin sobota godz. 13:00

Ostatnim meczem 7 kolejki będzie stracie Czarnych z Pogonią Tczew. Będący w kryzysie zespół z Sosnowca stanie przed ciężkim zadaniem, bo tczewianki w tym sezonie pokazały, że mają charakter. W ostatnim spotkaniu mało zabrakło, by Pogoń urwała punkty liderkom. Czarni niespodziewanie uległy Medykowi i zajmują w tabeli dopiero 10 pozycje.
Czarni Antrans Sosnowiec-Pogoń Dekpol Tczew sobota godz. 15:00

Other Articles

NewsyReprezentacja
EkstraligaNewsy

Leave a Reply