Orlen Ekstraliga: Górnik Łęczna rok rozpoczyna do kompletu punktów!

W zaległym spotkaniu 11. kolejki Orlen Ekstraligi Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie KS Uniwersytet Jagielloński 2:1.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem optycznej przewagi Górniczek, które oddały dwa celne strzały. Z biegiem czasu Jagiellonki coraz częściej gościły na połowie gospodyń, a w 18. minucie stworzyły sobie pierwszą klarowną sytuację. Wiktoria Sroka obsłużyła Aleksandrę Pleban prostopadłym zagraniem, jednak ta nie trafiła w bramkę. Podopieczne Krzysztofa Kroka zagęściły środek pola i skupiły się na niskiej obronie, przez co Górnikowi ciężko było stworzyć dogodną sytuację bramkową. Ostatni kwadrans pierwszej części meczu przebiegał pod dyktando zespołu z Lubelszczyzny. Przeprowadziły kilka groźnych ataków prawą stroną boiska i wykonały kilka rzutów rożnych. W 40 minucie spotkania wyszły na prowadzenie. Oliwia Rapacka odebrała futbolówkę wślizgiem, a do futbolówki dopadła Katja Skupień. 19-letnia zawodniczka wbiegła w pole karne, minęła rywalkę, po czym oddała precyzyjny strzał przy dalszym słupku.

W 61. minucie zakotłowało się pod bramką strzeżoną przez Sandrę Urbańczyk, jednak ostatecznie gospodynie zażegnały niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny. Na strzał z dystansu zdecydowała się Agnieszka Derus, której uderzenie poszybowało obok bramki zespołu z Łęcznej. W 68. minucie Julia Dyśkowska otrzymała podanie w polu karnym i zdecydowała się na strzał, który zatrzymał się na słupku. W 74. minucie groźnie w pole karne z prawej strony boiska dośrodkowała Katja Skupień, a piłkę wybiła poza pole karne Karolina Klabis. W 78. minucie wprowadzona wcześniej Anita Romuzga otrzymała podanie od Anny Zapały i będąc w sytuacji sam na sam, uderzyła obok bramki. Po chwili Katja Skupień przedarła się prawa stroną boiska, która zagrała wzdłuż bramki, a tam piłkę z bliskiej odległości w siatce umieściła Oliwia Rapacka. W końcówce spotkania Roksana Ratajczak zagrała prostopadłą piłkę do Julii Piętakiewicz, której strzał wybroniła Klabis. W 90. minucie gospodynie przed startą bramki uratowała poprzeczka po tym jak strzał z pola karnego oddała Karolina Grec. W doliczonym czaie gry Anna Zapała wlała nadzieję w serca kibiców przyjezdnych, gdy uderzeniem głową pokonała Sandrę Urbańczyk.