fbpx

Sparing: Bolesna porażka Pogoni

Pogoń Szczecin w swoim kolejnym sparingu zmierzyła się z drużyną spadkowicza z Frauen Bundesligi. Zawodniczki Dumy Pomorza poniosły bolesną porażkę.

Zawodniczki Pogoni w dniu dzisiejszym zmierzyły się z drużyną Turbine Poczdam. Pierwsze 45. minut piłkarki ze Szczecina z pewnością chciałyby wymazać z pamięci, schodziły do szatni z wynikiem 0:6. Ta część spotkania dostarczyła bez wątpienia mnóstwo materiału do przepracowania dla sztabu szkoleniowego. Pogoń dobrze wykorzystała przerwę i zdołała zdecydowanie poprawić wynik dzisiejszego sparingu. W drugiej połowie szczecinianki pokazały się ze znacznie lepszej strony, zdobywając trzy bramki. Autorką wszystkich trafień była Kornelia Okoniewska. 26-letnia napastniczka  z pewnością może być bardzo zadowolona ze swojego występu, ustrzelenie hat-tricka w spotkaniu z wymagającymi przeciwniczkami to świetne osiągnięcie.

Sparing
1. FFC Turbine Potsdam – KS Pogoń Szczecin 6:3 (6:0)
Selimhodžić 6′, Almasri 12′, 20′, Grincenco 17′, Ito 18′, Schneider 34′ – Okoniewska 70′, 73′, 90′ (k)

Pogoń: (skład wyjściowy) Anna Palińska – Alicja Dyguś, Julia Brzozowska, Patrycja Michalczyk, Agnieszka Garbowska, Karolina Łaniewska, Zoe Maxwell, Martyna Brodzik, Zofia Giętkowska, Jaylen Crim, Natalia Oleszkiewicz

Znajdujące się po rundzie jesiennej na szczycie tabeli Orlen Ekstraligi piłkarki Pogoni Szczecin rundę wiosenną rozpoczną od domowego pojedynku z KS Uniwersytetem Jagiellońskim. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 2 marca.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaI ligaNewsyPolska

Leave a Reply