Orlen Ekstraliga: Pewna wygrana AP Orlenu Gdańsk

AP Orlen Gdańsk pokonała zasłużenie na własnym stadionie 3:0 Medyka POLOmarket Konin, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie.

Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla zawodniczek AP Orlenu Gdańsk, bowiem już w czwartej minucie gry na prowadzenie miejscowy zespół wyprowadziła Clarissa Kirsch-Downes. Fantastyczny początek spotkania dla ekipy z Pomorza! Na kolejne uderzenie na bramkę Wiktorii Ćwik musieliśmy poczekać do 10. minuty spotkania, było to jednak uderzenie niecelne. Co się odwlecze, to nie uciecze. Już w 12. minucie meczu Orlen Gdańsk prowadził dwoma bramkami. Podwyższenie wyniku gdańszczanki zawdzięczają Tatianie Dabney, która już w poprzednich spotkaniach pokazała się z bardzo dobrej strony. Dzisiaj swój występ okrasiła, póki co, jedną bramką. Medyk Konin z pewnością nie spodziewał się takiego obrotu spraw i był w dużym szoku w pierwszym kwadransie rywalizacji.
Napór gdańszczanek nie słabł, w 15. minucie spotkania oddały kolejny strzał na bramkę Wiktorii Ćwik, bramkarka z Konina nie musiała jednak interweniować. Kolejne pięć minut spotkania to trzy strzały na bramkę zespołu z Wielkopolski, przy jednym z nich do pokazania próbki swoich możliwości zmuszona była Ćwik. W 21. minucie rywalizacji pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wykonywały Medyczki, nie przyniósł on jednak oczekiwanych rezultatów. Sześć minut później ponownie zagościły pod bramką strzeżoną przez Martę Michlewicz, strzał jednej z piłkarek Medyka był jednak niecelny. W 32. minucie meczu niezłą szansę na podwyższenie prowadzenia miały gdańszczanki, jednak uderzenie, do którego doszło po dobrze wykonanym rzucie rożnym, zostało zablokowane. Medyczki nieco aktywniej poczynały sobie w ostatnich minutach, czego efektem był kolejny strzał na bramkę Michlewicz w 34. minucie gry.
Pomiędzy 36. a 40 minutą gry sporo działo się pod bramką zespołu z Konina, bowiem w tym fragmencie gry Orlen Gdańsk miał rzut rożny i oddał na bramkę w sumie aż trzy strzały, z których dwa były celne. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie i sędzia Ewelina Fiodorczuk-Sipko zaprosiła zawodniczki do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Orlenu Gdańsk.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Zespół z Pomorza Polski miał inicjatywę w meczu i próbował podwyższyć prowadzenie. Medyczki dobrze bronił się i w pewnym momencie przejęły inicjatywę i był bliskie zdobycia bramki kontaktowej. W końcówce spotkania AP Orlen Gdańsk zdobyła trzeciego gola, a wynik spotkania ustaliła Klaudia Dymińska.