Orlen Ekstraliga: Pierwsza porażka Śląska w tym roku

W meczu 16. kolejki Orlen Ekstraligi Pogoń Tczew wygrała u siebie 2:1 ze Śląskiem Wrocław.

Od początku spotkania przyjezdne próbowały narzucić swój styl gry i już w pierwszym kwadransie meczu zagroziły bramce strzeżonej przez Adriannę Banaszkiewicz. W 14. minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Kamili Czudeckiej.  Wojskowe nie zamierzały na tym poprzestać i tworzyły kolejne sytuacje strzeleckie, których miały całkiem sporo. W 41. minucie niewykorzystane okazje podopiecznych Piotra Jagieły zemściły się, i Pogoń wyrównała za sprawą Julii Olkiewicz.

Kilka minut przed końcem meczu Pogoń strzeliła na 2:1. Autorką trafienia była Martyna Tryka.

Pomimo zwycięstwa Pogoń utrzymuje się na 8. miejscu w tabeli.