Orlen Ekstraliga: Kolejna porażka Pogoni Szczecin

Zawodniczki ze Szczecina w dzisiejszym dniu chciały przerwać serię porażek w dwóch ostatnich meczach. Na ich drodze stanęła dobrze w ostatnim czasie dysponowana ekipa z Sosnowca. To starcie musiało rozgrzać serca kibiców kobiecej piłki nożnej.

Od początku meczu to przyjezdne próbowały narzucić styl gry i już w 2 minucie Nicola Kaletka próbowała zaskoczyć Annę Palińską strzałem z ostrego kąta. Mimo lekkiej przewagi zawodniczek z Sosnowca to 17 minucie Pogoń Szczecin miała wyborną sytuację jednak piłka po strzale Emilii Zdunek minęła bramkę w bezpieczniej odległości. 5 minut później Nikol Kaletka próbowała ponownie pokonać Annę Palińską i ponownie bramkarka ze Szczecina była górą. W 26 minucie kolejną zawodniczką która sprawdzała umiejętności bramkarki Szczecina była Klaudia Miłek. Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek, a samo spotkanie można opisać jako mecz walki.

Od początku drugiej połowy obraz na boisku nie zmienił się. Obie drużyny starały się narzucić swoje tempo jednak nie przynosiło to korzyści postaci sytuacji bramkowych. W 63 minucie fenomenalnym rajdem popisała się Natalia Oleszkiewicz, jednak jej strzał z linii bramkowej wybiła Zofia Buszewska. W 71 minucie zawodniczki w Sosnowca przeprowadziły szybką akcję. Wrzuconą piłkę w pole karne próbowała przejąć Marianna Litwiniec, niestety dla swojej drużyny jej interwencja była na tyle pechowa, że piłka trafiła do bramki Pogoni. Już dwie minuty później ,po przepięknym strzale Alicji Materek Czarne prowadziły już 2:0. Spoko nie rzuciła się do frontalnego ataku jednak próby zmiany wyniku spełzły na niczym. Za to w doliczonym czasie to sosnowiczanki ustaliły wynik meczu.  W trzeciej minucie doliczonego czasu przepięknym rajdem popisała się ponownie Alicja Materek trafiając do bramki bezradnej Anny Palińskiej.