Orlen Ekstraliga: Śląsk bez litości dla rywalek w 2. części spotkania

W spotkaniu Medyka ze Śląskiem bramek nie brakowało. Do przerwy prowadził Medyk, ale drugą połowę zdominowały zawodniczki Śląska Wrocław, które ostatecznie wywiozły z Konina komplet punktów.

Wynik spotkania w 9’ otworzyły przyjezdne. Z rzutu wolnego wykonanego z okolic prawego narożnika boiska piłkę w pole karne dograła Joanna Wróblewska, a dośrodkowanie na bramkę zamieniła Joanna Węcławek. W 29’ wyrównujące trafienie z rzutu karnego zdobyła Patrycja Ziemba. Zawodniczka gospodyń tuż przed przerwą zdołała wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, po tym jak Oliwia Jasniak przejęła piłkę w środkowej części boiska i dogrywając zdobyła asystę.

Po przerwie i kilku zmianach w zespole z Wrocławia przyjezdne dość szybko odzyskały prowadzenie. Najpierw w 53’ pięknym strzałem z dystansu Klaudia Adamek zdobyła bramkę na 2:2, a 5 minut później Śląsk odzyskał prowadzenie po kolejnym trafieniu tej zawodniczki. W 72’ po świetnym dośrodkowaniu Joanny Wróblewskiej wynik podwyższyła Aleksandra Żurek. Ostatnią bramkę w spotkaniu na 5:2 dla Śląska zdobyła Magda Polrolniczak, gdy po jej uderzeniu piłka tocząc się po ziemi trafiła w słupek, a następnie wpadła do bramki.