Reprezentantka Polski z golem w pucharowym debiucie

Udanie rozpoczęła występy w Bayerze Leverkusen reprezentantka Polski Nikola Karczewska. W meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec rywalkami Die Werkself była drugoligowa drużyna SC Meppen, która na własnym boisku przegrała 0:3, a zdobywczynią jednej z bramek była właśnie Karczewska.

Pomocniczka reprezentacji Polski pojawiła się na boisku w 71.minucie, zmieniając Paulinę Bartz, po czym ustaliła w 88. minucie wynik meczu, kopiując bramkę byłej młodzieżowej reprezentantki Niemiec Kristin Kögel sprzed dwóch minut: obie zawodniczki wpadły z lewego skrzydła w pole karne i zdobyły gole silnymi uderzeniami w przeciwny róg bramki. Kögel zdobyła również pierwszą bramkę dla drużyny z Leverkusen w 13. minucie spotkania.

Oprócz Karczewskiej na boisku pojawiły się w wyjściowych składach jeszcze dwie Polki. Sylwia Matysik (Bayer) przebywała na boisku 61. minut, zastąpiona następnie przez Selinę Ostermeier. Natomiast Kornelia Grosicka (Meppen) rozegrała 77. minut, po czym zastąpiła ją Ana-Carolin Hoffmann.

W drużynie z Leverkusen występuje jeszcze jedna zawodniczka z polskimi korzeniami – Sofie Zdebel, córka reprezentanta Polski mającego podwójne polsko-niemieckie obywatelstwo – Tomasza (Thomasa) Zdebela.