Orlen Ekstraliga: Stomilanki nie składają broni w walce o utrzymanie

Iskierkę nadziei rozbudził wśród swoich kibiców zawodniczki Stomilanek Olsztyn, które pokonały Pogoń Dekpol Tczew 2:0 w meczu 19. kolejki Orlen Ekstraligi.

Zespół ze stolicy Warmii i Mazur, aby jeszcze realnie myśleć o utrzymaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, musiał zgarnąć komplet punktów w meczu z Pogonią Dekpol Tczew. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego pierwszy krok uczyniły w dwudziestej minucie spotkania, gdy Adriana Banaszkiewicz musiała wyciągać piłkę z bramki po strzale Wiktorii Skrzypińskiej. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry rzut karny na gola zamieniła Gabriela Kędzia, która podwyższyła prowadzenie beniaminka Orlen Ekstraligi. W drugiej części spotkania wynik nie uległ zmianie i to Stomilanki po ostatnim gwizdku mogły dopisać sobie komplet punktów.