Orlen Ekstraliga: Wspaniała seria Czarnych przedłużona

Czarni Antrans Sosnowiec pokonali Rekord Bielsko-Biała 4:1 i przedłużyli tym samym serie spotkań bez porażki do dziewięciu. Dzięki zwycięstwu i remisie UKS-u SMS Łódź zespół z Sosnowca awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli zespołu prowadzonego przez Mateusza Żebrowskiego, który w piątej minucie objął prowadzenie po golu Darii Długokęckiej. Czarni odrabianie strat rozpoczęły w dwudziestej minucie, gdy gola zdobyła Amelia Chmura. Przed przerwą gospodynie wyszły na prowadzenie, a Izabele Sas pokonała Patrycja Sarapata. Na początku drugiej części spotkania wynik podwyższyła wprowadzona po przerwie Zuzanna Grzywińska. Wynik meczu w 69. minucie ustaliła Karlina Miksone.