Orlen Ekstraliga: Trzy punkty jadą na Pomorze!

W starciu 5. kolejki Orlen Ekstraligi w sezonie 2023/2024 stanęły naprzeciwko siebie zespoły Śląska Wrocław oraz Pogoni Dekpol Tczew. Dla wrocławianek dzisiejszy pojedynek jest szansą na rozpoczęcie zwycięskiej serii po triumfie w poprzedniej kolejce nad Medykiem POLOmarket Konin. Tczewska Pogoń musi z kolei zrehabilitować się za wysoką porażkę 0:3 z AP Orlenem Gdańsk.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły dość spokojnie, obie drużyny podjęły po jednej próbie strzału na bramkę, w obu przypadkach uderzenia były skutecznie blokowane. Szybko ten spokój przerwały jednak zawodniczki Śląska Wrocław, kiedy w 9. minucie spotkania wyszły na prowadzenie po trafieniu Karoliny Iwaśko. Dośrodkowanie z głębi pola trafiło na nogę Klaudii Adamek, uderzenie w jej wykonaniu było jednak nieczyste, piłka szczęśliwie dotarła jednak pod nogi Karoliny Iwaśko, która wcisnęła ją do bramki z najbliższej odległości. Radość wrocławianek nie trwała jednak zbyt długo, bowiem już po ośmiu minutach do wyrównania doprowadziły tczewianki. W 17. minucie spotkania piłkę na połowie Śląska, w okolicach czterdziestego metra od bramki przechwyciła Magdalena Sobal, minęła trzy defensorki WKS-u i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka pewnie pokonała Hannę Wieczerzak. Spotkanie weszło na najwyższe obroty, bowiem już minutę później na prowadzeniu były zawodniczki z Pomorza! Prowadzenie swojemu zespołowi dała Oliwia Katowicz, rewelacyjnie uderzyła lewą nogą z odległości około 20 metrów od bramki, bardzo silny strzał w kierunku dalszego słupka nie dał najmniejszych szans Hannie Wieczerzak na skuteczną interwencję. Tczewianki w ciągu dwóch minut odwróciły wynik spotkania!
Kolejne minuty spotkania to bardzo dużo walki z obu stron, co skutkowała dwiema żółtymi kartkami dla tczewianek pokazanymi przez sędzię Katarzynę Lisiecką-Sęk. Dopiero w 36. minucie spotkania mogliśmy obejrzeć celny strzał na bramkę w wykonaniu wrocławianek. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie i do szatni zawodniczki Pogoni schodziły przy prowadzeniu 2:1.

Fantastycznie druga odsłona tego pojedynku rozpoczęła się dla tczewianek, w 50. minucie gry na listę strzelczyń wpisała się Magdalena Sobal, zdobywając swoją drugą bramkę dzisiejszego dnia. Po bardzo dobrej akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem i świetnym zagraniu Małgorzaty Kordy, lewą nogą, technicznym uderzeniem w długi róg bramki po raz trzeci do wyjęcia piłki z siatki zmusiła Hannę Wieczerzak Magdalena Sobal. Przepiękne trafienie! W tym momencie zespół Śląska znalazł się w bardzo ciężkim położeniu. W 54. minucie gry dwukrotnie wrocławianki próbowały swoich sił, dwukrotnie jednak strzały były blokowane. Zmiany dokonywane w zespole WKS-u nie przynosiły poprawy rezultatu, na tablicy wyników wciąż widniał wynik 3:1 na korzyść zespołu z Tczewa. Wrocławianki walczyły bardzo ambitnie, były strzały, były rzuty rożne, Pogoń jednak dobrze spisywała się w defensywie. Kolejne fragmenty gry to sporo zmian w obu zespołach, zmian, które miały dać przebudzenie wrocławiankom, nic takiego nie miało jednak miejsca. W dalszym ciągu Pogoń była na prowadzeniu i pewnie zmierzała po komplet punktów. Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu zespołu z Pomorza przypieczętowała Magdalena Sobal, podwyższając wynik spotkania po rzucie karnym w 87. minucie gry. W tym momencie wszystko było już jasne, trzy punkty jadą do Tczewa. Magdalena Sobal rozegrała dzisiaj perfekcyjne spotkanie, udokumentowane zdobyciem hat-tricka! Wielkie brawa dla niej, wielkie brawa dla całego zespołu!

W następnej ligowej kolejce WKS Śląsk Wrocław zagra 1 października o godzinie 14:00 w Bielsku-Białej, natomiast KS Pogoń Dekpol Tczew tego samego dnia o godzinie 12:00 zmierzy się z aktualnymi mistrzyniami Polski, GKS-em Katowice.