Orlen Ekstraliga: Beniaminek odebrał lekcję futbolu

Walka Stomilanek Olsztyn o pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji rozgrywek Orlen Ekstraligi z pewnością będzie bardzo ciężka, naprzeciwko stanie bowiem klasowy zespół GKS-u Górnika Łęczna. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

Pierwszy kwadrans dzisiejszego pojedynku upłynął pod znakiem przewagi GKS-u Górnika Łęczna, w tym okresie gry przyjezdne oddały trzy strzały na bramkę Maleah Milner, dwa z nich były celne, piłka nie zatrzepotała jednak w siatce. W 24. minucie meczu przed niespodziewaną okazją wyjścia na prowadzenie stanęły Stomilanki, bowiem sędziująca to spotkanie Ewa Augustyn podyktowała rzut karny. Do “jedenastki” podeszła Maria Contreras, po raz kolejny przekonać się mogliśmy, że rzut karny, to jeszcze nie bramka. Jej uderzenie obroniła Sandra Urbańczyk, wynik bezbramkowy w dalszym ciągu widniał na tablicy świetlnej. W kolejnych minutach meczu odpowiedziały atakami łęcznianki, dwukrotnie uderzając niecelnie. Było to jednak prologiem do minuty 37., kiedy swój zespół na prowadzenie wyprowadziła Aleksandra Posiewka.
Pierwszy celny strzał z gry na bramkę Sandry Urbańczyk Stomilanki oddały dopiero w 41. minucie meczu. Fantastyczne zamknięcie pierwszej odsłony dzisiejszego pojedynku dała swojej drużynie ponownie Aleksandra Posiewka, kiedy w 44. minucie gry podwyższyła na 2:0. Zdobywając dwie kolejne bramki w bieżących rozgrywkach Posiewka potwierdza swoją wspaniałą formę od początku bieżącego sezonu. Do przerwy 0:2.

Po zmianie stron gry w zespole z Łęcznej mogliśmy oglądać dwie nowe zawodniczki na placu gry: Marcjannę Zawadzką oraz Dominikę Dereń. Drugie czterdzieści pięć minut nie mogło lepiej rozpocząć się do gościń, bowiem już po sześciu minutach od gwizdka Ewy Augustyn prowadzenie swojego zespołu podwyższyła Weronika Kłoda. Stomilanki były w tym momencie na łopatkach, Górnik mógł spokojnie prowadzić grę i nie forsować tempa, mając tak korzystny wynik. GKS grał jednak w dalszym ciągu konsekwentnie “swoją piłkę”, czego efektem była czwarta bramka, a jej autorką została Oliwia Rapacka. Olsztynianki musiały skupić się na defensywie, aby rozmiary porażki nie urosły do jeszcze większych rozmiarów.
Zaledwie pięć minut później Ewa Augustyn po raz drugi dzisiejszego dnia wskazała na “wapno”. Szansy na piątą bramkę dla Górnika nie zmarnowała Oliwia Rapacka i pokonała Maleah Milner. Dla amerykańskiej bramkarki Stomilanek ten mecz, to bardzo gorzka pigułka do przełknięcia. Kolejne minuty spotkania nie przynosiły zmiany rezultatu, Stomilanki były pogodzone z wynikiem tego spotkania, łęcznianki z kolei mogły czuć się w pełni usatysfakcjonowane. Na domiar złego Kobieca Duma Warmii i Mazur spotkanie musiała kończyć w zdekompletowanym składzie, bowiem w 89. minucie meczu drugą żółtą kartką ukarana została Aleksandra Drąg i sędzia Ewa Augustyn musiała sięgnąć po “czerwień”. Po pięciu minutach doliczonego czasu gry usłyszeliśmy ostatni gwizdek w tym pojedynku, wysokie zwycięstwo Górnika Łęczna stało się faktem. Świetny mecz zespołu z Lubelszczyzny!

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi Stomilanki 30 września o godzinie 12:00 zagrają w Szczecinie z Pogonią, natomiast Górnik Łęczna tego samego dnia o godzinie 12:45 stoczy hitowo zapowiadający się pojedynek w Łodzi z TME SMS-em.