Orlen Ekstraliga: Ważny punkt krakowianek

Po przegranej w meczu o sześć punktów z Medykiem krakowianki przystępowały do spotkania z Tczewem pod dużą presją: teraz każdy punkt może się okazać decydujący w walce o ekstraligowy byt. Po dość wyrównanym spotkaniu oba zespoły podzieliły się punktami, remisując 1:1.

Pogonianki również chciały wywieźć z Krakowa punkty: co prawda miały przewagę sześciu punktów nad strefą spadkową, ale przed sobą cztery trudne mecze z mocnymi rywalkami (m.in. GKS Katowice). Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, obie strony miały swoje szanse i to gospodynie schodziły do szatni z prowadzeniem, gdy Anna Zapała wykorzystała rzut karny. W drugiej połowie lekką przewagę wypracowała sobie drużyna Tczewa, doprowadziła do wyrównania (tym razem jedenastkę pewnie wykonała Magdalena Sobal) i starała się kontrolować wydarzenia na boisku. Krakowianki starały się znaleźć okazję do zwycięskiej bramki i dopisania do bilansu bezcennych trzech punktów. Obie drużyny walczyły do końca, już w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę zobaczyła Wiktoria Kaczmarek, ale więcej goli już nie padło.

Remis zadowala nieco bardziej tczewianki; krakowianki nieco mniej – co prawda wydostały się ze strefy spadkowej, ale przewaga nad Medykiem wynosi zaledwie 1 punkt i o utrzymanie trzeba będzie walczyć do ostatniej kolejki. Za tydzień przed UJ kolejny mecz o sześć punktów – starcie z beniaminkiem z Bielska.