Orlen Ekstraliga: Wielki niedosyt w Sosnowcu

Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne dla KKS-u Czarnych Antrans Sosnowiec, jedynym satysfakcjonującym wynikiem byłyby trzy punkty. W przeciwnym wypadku czołówka tabeli zacznie uciekać coraz mocniej i z pewnością będzie trudno straty odrobić w dalszej części sezonu. Dla Pogoni Szczecin mecz będzie okazją do kontynuowania dobrej passy bez porażki, do pojedynku przystąpią wypoczęte, bowiem w poprzedniej kolejce pauzowały.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania kibice zgromadzeni w Sosnowcu mogli oglądać po jednym strzale z obu stron, sosnowiczanki uderzyły niecelnie, zaś próba zawodniczek ze Szczecina została zablokowana. Pomiędzy 9. a 12. minutą spotkania bardzo gorąco zrobiło się pod bramką Pogoni, Czarne kilkukrotnie oddawały strzały, wykonywały dwa z rzędu rzuty rożne, okazało się to jednak zbyt mało, aby wyjść na upragnione prowadzenie. Pogoń odpowiedziała celnym uderzenie w 16. minucie meczu, co nie zmienia faktu, że inicjatywa należała do miejscowych piłkarek. To sosnowiczanki były bliższe wyjścia na prowadzenie. Determinacja KKS-u została wynagrodzona w 25. minucie gry, kiedy bramkę zdobyła Karlīna Miksone, dostarczając niesamowitej radości całej drużynie i wszystkim sympatykom klubu.
Zawodniczki z zachodniego Pomorza nie mogły znaleźć skutecznej recepty na pokonanie Oliwii Szperkowskiej i doprowadzenie do wyrównania. Co nie udało się przyjezdnym, powiodło się miejscowym. W 44. minucie Czarne wyszły na dwubramkowe prowadzenie, sprzyjało im w tej sytuacji szczęścia, niefortunnie piłkę do własnej bramki skierowała bowiem Karolina Łaniewska. Bramka do szatni dawała niesamowity komfort sosnowiczankom przed rozpoczęciem drugiej odsłony spotkania.

Drugą połowę spotkania zespół Pogoni Szczecin rozpoczął z dwiema korektami w składzie, na boisku pojawiły się Marianna Litwiniec oraz Agnieszka Garbowska. Czas pokaże, czy wprowadzone zmiany pomogą zespołowi w niezwykle trudnej sytuacji. Pomiędzy 51. a 54. minutą szczecinianki wykonywała dwa rzuty rożne, nie wykorzystały jednak swojej szansy na zdobycie bramki kontaktowej. W 62. minucie spotkania byliśmy świadkami bramki kontaktowej dla Granatowo-Bordowych! Autorką trafienia była Emilia Zdunek, przed nami było jeszcze około trzydzieści minut rywalizacji, co sprawiało, że teraz mecz z pewnością nabierze rumieńców.
Dziesięć minut później do wyrównania wyniku doprowadziła Natalia Oleszkiewicz, coś niesamowitego! Pięć zmian dokonanych w zespole Pogoni przyniosło rewelacyjne efekty, zespół pokazał wielki charakter i wolę walki, za co należą się mu słowa uznania. W 76. minucie gry sosnowiczanki stanęły przed szansą ponownego wyjścia na prowadzenie, dobrze w bramce spisała się jednak Anna Palińska.  Oba zespoły do ostatniego gwizdka sędzi Magdaleny Sytej dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, wynik nie uległ już jednak zmianie. Z wyniku zadowolone w tej sytuacji mogą być jedynie zawodniczki ze Szczecina, biorąc pod uwagę fakt, że przegrywały 0:2 i wyciągnęły wynik na 2:2. Dla Czarnych strata punktów mocno komplikuje sytuację w ligowej tabeli.

W następnej kolejce KKS Czarni Antrans Sosnowiec zagrają 30 września o godzinie 12:00 w Koninie, KS Pogoń Szczecin również 30 września o godzinie 12:00 na własnym obiekcie podejmie beniaminka z Olsztyna.