Orlen Ekstraliga: Wyjazdowa wygrana Śląska Wrocław

Zawodniczki Śląska Wrocław wywiozły komplet punktów z Olsztyna. Podopieczne Piotr Jagieła pokonały 3:0 walczące o ligowy byt Stomilanki Olsztyn.

W trzeciej minucie kontratak Stomilanek uderzeniem zza pola karnego wykończyła celnym strzałem Justyna Libera. W szóstej minucie znakomitą sytuację miała Magdalena Półrolniczak, a piłkę po jej strzale z linii bramkowej wybiła Olha Zubczyk. Po chwili z dystansu uderzała Półrolniczak, a w bramce dobrze spisała się Ewa Sikora. W dziewiątej minucie prostopadle otrzymała Katarzyna Białoszewska, która ostatecznie uprzedzona została przez Karoline Taranowską. Śląsk wyszedł na prowadzenie w siedemnastej minucie, gdy fatalną stratę zanotowała jedna z zawodniczek Stomilanek, a wykorzystała to Marcelina Buś, która wykorzystała na raty sytuację sam na sam i otworzyła wynik spotkania. W 28. minucie Ewa Sikora zatrzymała Katarzynę Białoszewską, która znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodyń. W 39. minucie Karolina Iwaśko uderzała z dystansu, a piłka przeleciało wysoko nad bramką Ewy Sikory. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego uderzała Joanna Wróblewska, a piłka przeszła nad bramką Stomilanek.

Początek drugiej połowy rozpoczął się od rzutu wolnego dla Stomilanek, po którym zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych, jednak ostatecznie zawodniczki Śląska zażegnały niebezpieczeństwo, wybijając piłkę poza pole karne, W odpowiedzi Katarzyna Białoszewska uderzała zza pola karnego, a ze strzałem poradziła sobie Sikora. W 53. minucie piłkę zbyt krótko wybiła jedna z obrończyń, a piłkę do bramki skierowała pewnym strzałem Natalia Sitarz. Olsztynianki od 58. minucie musiały sobie radzić w osłabieniu po tym jak plac gry z powodu czerwonej kartki opuściła Olha Zubchyk. Przyjezdne wynik spotkania ustaliły w 79. minucie, a na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Adamek. W końcówce spotkania rozmiary porażki mogły zmniejszyć zawodniczki z Olsztyna, jednak nie wykorzystały rzutu karnego.