Remis w meczu zespołów walczących o utrzymanie

W sobotnie południe odbył się ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie: Medyk Konin podejmował u siebie beniaminka z Bielsko-Białej. To spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Pierwsze dwadzieścia minut przebiegało pod dyktando przyjezdnych. To one tworzyły sobie sytuacje i dłużej utrzymywały się przy piłce na połowie rywalek. W 22. minucie miały niemal stuprocentową sytuację . Aleksandra Sudyk dograła w pole karne, jednak Melissa Garcia nie trafiła czysto w piłkę. Cztery minuty później Medyczki wyszły na prowadzenie. Stella Oshobukola dośrodkowała z prawej strony. Nina Budzińska przyjęła futbolówkę, po czym oddała strzał przy lewym słupku, zdobywając tym samym swoją debiutancką bramkę w Orlen Ekstralidze. Po tym trafieniu mecz nabrał rumieńców i nie był tak jednostronny, jak dotychczas. Do przerwy gospodynie prowadziły 1:0.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Jedna i druga ekipa stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Po stronie Medyka warto odnotować debiut Leny Sworskiej. 16-letnia zawodniczka zameldowała się na boisku w 74. minucie, zmieniając Monikę Mierzejewską. Pięć minut później wpisała się do protokołu meczowego z żółtą kartką. W ostatnim kwadransie meczu Rekord przejął inicjatywę i ich trafienie na wagę remisu wręcz wisiało w powietrzu. W 84. minucie beniaminek dopiął swego i zdołał doprowadzić do wyrównania za sprawą Klaudii Olejniczak. W doliczonym czasie gry Rekord stworzył zagrożenie pod bramką gospodyń. Roksana Gulec posłała dobre podanie w pole karne, gdzie odnalazła się Daria Długokęcka i uderzeniem z główki posłała futbolówkę do siatki. To trafienie nie zostało jednak uznane. Dwie minuty później rozległ się ostatni gwizdek arbiter Katarzyny Misewicz. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce Medyk zmierzy się z UJ-em Kraków, zaś Rekord podejmie u siebie Pogoń Tczew.