Orlen Ekstraliga: Zwycięstwo Gieksy w meczu na szczycie

W sobotnie południe odbył się hit 14. kolejki Orlen Ekstraligi. Górnik Łęczna podejmował u siebie mistrzynie z Katowic. Gieksa wygrała to spotkanie 4:0, a bramki zdobywały: Amelia Bińkowska, Klaudia Słowińska, Aleksandra Nieciąg oraz Klaudia Maciążka.

Pierwszy kwadrans spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się od bramki do bramki, jednak to Gieksa tworzyła sobie lepsze sytuacje strzeleckie. W 19. minucie Klaudia Słowińska wyłożyła futbolówkę do Nikoli Brzęczek, jednak ta uderzyła obok bramki. Po upływie dwóch minut podopieczne Karoliny Koch stanęły przed kolejną wyśmienitą okazją na otwarcie wyniku spotkania. Karolina Bednarz posłała długą piłkę w pole karne gospodyń, a Zawadzka niefortunnie wybiła ją pod nogi Amelii Bińkowskiej. Wydawało się, że napastniczka Gieksy domknie tę akcję, jednak nie trafiła czysto w piłkę.

Wysokie tempo meczu utrzymywało się, a po chwili mistrzynie Polski stworzyły sobie wręcz stuprocentową sytuację. Klaudia Słowińska obsłużyła Amelię Bińkowską świetnym podaniem. 21-letnia zawodniczka oddała strzał, lecz Katja Skupień wybiła futbolówkę z linii bramkowej. Górniczki szukały swoich szans w ataku pozycyjnym, jednak nie zdołały poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Kingę Seweryn. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie obraz gry przypominał ten z końcówki pierwszej połowy: Gieksa przeważała i tworzyła sytuacje bramkowe. Po upływie piętnastu minut drugiej połowy mistrzynie Polski wyszły na prowadzenie. Świetnie dysponowana dziś Karolina Bednarz wrzuciła futbolówkę w pole karne, a Amelia Bińkowska dołożyła nogę i wpakowała piłkę do bramki. Gospodynie próbowały nawiązać kontakt i przeprowadziły kilka ataków, jednak Kinga Seweryn nie miała zbyt wiele pracy.

Druga połowa należała do drużyny z Katowic, która raz po raz zmuszała Sandrę Urbańczyk do interwencji. W 75. minucie miały niemal stuprocentową okazję, jednak Julia Włodarczyk obiła poprzeczkę. Dwie minuty później zanotowała asystę przy trafieniu Klaudii Słowińskiej na 2:0. Katowiczanki poszły za ciosem i w 83. minucie spotkania zdobyły trzecią bramkę. Jej autorką była Aleksandra Nieciąg, która popisała się uderzeniem z półwoleja. Podopieczne Karoliny Koch dopełniły dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry. Tym razem do siatki trafiła Klaudia Maciążka.

Drużyna z Katowic pozostaje wiceliderem rozgrywek z dorobkiem 32 punktów. Górnik zaś spadł na szóstą lokatę w tabeli.