Orlen I Liga: Beniaminek przerwał złą passe

Lech Poznań UAM pokonał na wyjeździe Ząbkovie Ząbki 2:1 w meczu 9. kolejki Orlen Ekstraligi. Gole dla przyjezdnych zdobywały Dominika Kubka oraz Martyna Nowaczyk.

Zawodniczki z Poznania przystępowały do meczu po trzech porażkach z rzędu, a gospodynie po raz ostatni komplet punktów zanotowały 1 października w spotkaniu ze Sportisem KKP Bydgoszcz (4:1). Po pierwszej połowie to Lech prowadził, a na listę strzelców wpisała się Dominika Kubka. W drugiej połowie prowadzenie przyjezdnych podwyższyła Martyna Nowaczyk. Gospodynie jak się okazało jedyną bramkę w meczu zdobyły, w osiemdziesiątej minucie spotkania. Dla beniaminka z Poznania jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.