Orlen I liga: Derby Dolnego Śląska dla wrocławianek

Po trzech kolejkach nowego sezonu Orlen I ligi SKP Bielawianka Bielawa pozostawała bez zwycięstwa, do tej pory na własnym terenie dwukrotnie zremisowała i dzisiaj z pewnością pokusić się chciała o komplet punktów. Zadanie nie było jednak łatwe, bowiem naprzeciwko stanęła zawsze niebezpieczna drużyna 1 KS Ślęzy Wrocław. Pierwszoligowe derby Dolnego Śląska jako sędzia główna prowadziła Urszula Stanik.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem i o losach tego pojedynku miało zdecydować drugie czterdzieści pięć minut. Jedyną bramkę w derbach Dolnego Śląska w 78. minucie rywalizacji zdobyła Zuzanna Walczak. Trzy punkty jadą do Wrocławia, na pierwsze zwycięstwo Bielawianka musi poczekać do następnej kolejki, kiedy w niedzielę, 17 września o godzinie 18:00 zmierzy się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Drużyna Ślęzy również w niedzielę, o godzinie 17:00 podejmie na własnym obiekcie zespół Energi Checz Marcus Gdynia.