Orlen Ekstraliga: Za duże rozluźnienie łodzianek i w efekcie nerwowa końcówka

UKS SMS Łódź korzystając z przełożonego meczu GKS Katowice, wskakuje na fotel lidera Orlen Ekstraligi. Dzisiaj zawodniczki Marka Chojnackiego poradziły sobie z kolejnym beniaminkiem i wygrały 3:2. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnich minutach na własne życzenie dały sobie strzelić kontaktową bramkę i zrobiło się nerwowo.

W 18. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazła się Patrycja Balcerzak, która zdobyła bramkę po strzale głową. Chwilę później na strzał z dystansu zdecydowała się Nadia Krezyman, a Maleag Paige Milner wybiła piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Oliwii Domin i nieporozumieniu pomiędzy Milner, a Justyną Liberą piłkę do siatki wpakowała ta druga. Łodzianki bardzo dużo zagrożenia sprawiały właśnie z dośrodkowań z cornerów. W kolejnej z akcji bliska zdobycia bramki po wrzutce była Daria Sokołowska. Jej strzał wybiła z linii bramkowej defensorka gości. Ozdobą pierwszej połowy była bramka Aleksandry Stasiak, która po zgraniu Pauliny Filipczak uderzeniem zza pola karnego trafiła w okienko.

Piłkarki obu drużyn nie narzucały sobie w drugiej połowie zawrotnego tempa – być może miało to związek ze zwiększającą się temperaturą lub po prostu z wynikiem, bo biorąc pod uwagę liczbę stwarzanych sytuacji przez Stomilanki ciężko można było sobie wyobrazić, żeby UKS SMS stracił punkty. Mimo to, w szeregi łodzianek wdało się zbyt duże rozluźnienie, a efektem tego była bramka Marty Vidal, która przelobowała Sowalską. Łodzianki nadal przeważały, ale brakowało ostatniego podania lub odpowiedniego wykończenia przy ich akcjach. Stomilanki wyszły z zabójczą kontrą i po chwili w łódzkich szeregach zrobiło się nerwowo, bo Soares ominęła Sowalską i trafiła do pustej bramki. Przyjezdne poczuły, że można zdobyć kolejny punkt na wyjeździe i miały jeszcze okazje do wyrównania, ale w zamieszaniu podbramkowym defensorki UKS SMS wybijały piłkę.