Orlen I Liga: Kolejna wygrana Legionistek, spora niespodzianka w Poznaniu

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły zawodniczki Legionistek, które tym razem pokonały na wyjeździe Polonie Środa Wielkopolska i mogą zacząć realnie myśleć o utrzymaniu w Orlen I Lidze. Z Poznania do Gdyni bez dorobku punktowego wrócą zawodniczki Energi Checz Gdynia, które przegrały 1:2 z Lechem.

Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 53. minuty, gdy Dymitrowicz przejęła piłkę w środkowej części boiska i zagrała futbolówkę do Przybylskiej, która dośrodkowała w pole karne, a tam najlepiej odnalazła się Martyna Sobczyńska, która dała swojemu zespołowi prowadzenie. Wynik spotkania w 77. minucie ustaliła Amanda Moura Pietrzak, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu.

Polonia Środa Wielkopolska – Legionistki Warszawa 0:2 (0:0)
Sobczyńska 53′, Pietrzak 77′

Polonia Środa Wielkopolska: Parecka – Falkowska, Ratajczak, Hyży, Grzesik, Drożak, Wielińska, Nogalska, Szewczyk, Nowicka (Ciesiółka 46′), Dobroń (Pakulska 46′).

Legionistki Warszawa: Małyjurek – Kurzelowska, Lipa, Bartman, Dziemidowicz, Kośmińska, Moura Pietrzak, Grodzka (Prochowska 46′), Przybylska (Tokaj 85′), Sobczyńska (Warachowska 89′), Dymitrowicz (Kodym 60′)

W Poznaniu wynik w 20. minucie otworzyła Zofia Wojciechowska, która po indywidualnej akcji wpadła w pole karne i strzałem z dziesięciu metrów nie dała szans na skuteczną interwencję bramkarce rywalek. Przyjezdne do wyrównania doprowadziły w 66. minucie, gdy rzut karny na gola zamieniła DODAĆ. Wynik meczu ustaliła Sara Jóźwiak, która z bliskiej odległości umieściła piłkę w bramce rywalek po tym jak piłka po uderzeniu Dominiki Kupki odbiła się od poprzeczki.

Lech UAM Poznań – Energa Checz Gdynia 2:1
Wojciechowska 20′, Jóźwiak 87′ – 66 ?

Lech UAM Poznań (skład wyjściowy): Anna Laskowska – Monika Poniedziałek, Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka – Zofia Wojciechowska, Zofia Porada, Alicja Piechocka, Julia Przybył – Matylda Kościelak, Marika Purgacz, Klaudia Wojtkowiak.

Energa Checz Gdynia (skład wyjściowy): Amelia Jarguz, Klaudia Kamińska, Anna Furmaniak, Amelia Golubska, Olha Kozhevnikowa, Patrycja Guzewicz, Julia Sitarz, Łucja Tabor, Amanda Turowska, Nikola Przytuła, Agnieszka Jaroń.