fbpx

Orlen I liga: Nowy sternik w Resovii Rzeszów!

Nowym prezesem kobiecej sekcji Resovii Rzeszów został Sebastian Skalski, przedsiębiorca związany od lat z branżą geodezyjną. Firma, którą kieruje, aktywnie wspiera finansowo Szkołę Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Obok nowego prezesa, Sebastiana Skalskiego, w skład zarządu Resovii weszli: Zbigniew Bednarz (wiceprezes sekcji i kierownik zespołu Orlen I ligi), Paweł Szurgociński (wiceprezes sekcji oraz trener zespołu juniorskiego CLJ U-16), Sabina Wargacka – Sitek (sekretarz sekcji oraz asystentka trenerki zespołu juniorskiego CLJ U-18).

Po rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 Orlen I ligi Resovia Rzeszów jest na najlepszej drodze do wymarzonego awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Pewnie przewodzi ligowej stawce, mając pięć punktów przewagi nad wiceliderkami z Gdyni, co również warte podkreślenia – rzeszowianki jako jedyne nie doznały goryczy porażki w jesiennej kampanii. Zespół ze stolicy Podkarpacia świetnie sobie radzi również w Orlen Pucharze Polski, zapisuje w nim wspaniałą kartę w historii klubu. Pod koniec marca zawodniczki z Rzeszowa staną przed szansą awansu do półfinału tych rozgrywek.

Równie dobre wyniki Resovia notuje w sekcjach młodzieżowych, chociażby juniorski zespół występujący w Centralnej Lidze Juniorek U-18 aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli i śmiało może spoglądać w kierunku finałów mistrzostw Polski. We wszystkich sekcjach młodzieżowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia trenuje aktualnie 130 piłkarek.

Katarzyna Czyż, kapitanka I-ligowej Resovii Rzeszów jest pełna optymizmu i z nadzieję patrzy w przyszłość klubu: “Nie patrzymy na to, co będzie w maju, w czerwcu. Nastawiamy się na każdy kolejny mecz. Mamy ligę, ale mamy też Puchar Polski, gdzie piszemy wspaniałą historię. Atmosfera w drużynie i w klubie jest świetna, wszyscy są bojowo i optymistycznie nastawieni. Zrobimy co w naszej mocy, by o dziewczynach z Resovii było tej wiosny głośno” (źródło: SMS Rzeszów).

Z przybyciem nowego prezesa, Sebastiana Skalskiego, klub wiąże duże nadzieje, z pewnością jest to szansa na poczynienie kolejnego kroku na drodze do większej profesjonalizacji zespołu.

W pierwszej wiosennej kolejce Orlen I ligi Resovia zmierzy się na własnym obiekcie ze Skrą Częstochowa. Już na sam początek piłkarki z Podkarpacia czeka więc nie lada wyzwanie, waga tego spotkania jest niesamowicie duża dla obu zespołów, co tylko podkręca apetyty kibiców na kawał dobrego kobiecego futbolu.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

NewsyPolskaReprezentacjaReprezentacja A
AMPNewsyPolska

Leave a Reply