Orlen I liga: Podział punktów przy Loretańskiej

Dzisiejsze spotkanie w Częstochowie zapowiadało się jako jedno z ciekawszych w pierwszej kolejce. Z jednej strony Skra, która w zeszłym sezonie przez długi czas liczyła się w walce o Ekstraligę, a z drugiej Resovia, która nie najlepiej punktowała wiosną, ale wszyscy zastanawiali się, jak będzie sobie radzić pod wodzą nowego szkoleniowca – Łukasza Wojtali.

Spotkanie pomiędzy zespołami, które zajęły miejsca nr 3 i 6 w ubiegłym sezonie na początku nie obfitowało w dużą liczbę strzałów. Pierwsze próby należały do przyjezdnych, ale były one niecelne. W 21. minucie sędzia Katarzyna Misewicz podyktowała “jedenastkę” dla Resovii, chwilę później było 0:1 po bramce Gabrieli Krawczyk. W pierwszej połowie Resovia zagrała całkiem nieźle w defensywie, bo na pierwszy celny strzał Skry pozwoliła dopiero w 39. minucie.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia Skry, która w pięć minut zdołała wyjść na prowadzenie dzięki bramkom Oliwii Frontczak i sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Piłkarki Resovii nie załamały się nieudanym rozpoczęciem drugiej odsłony i zdołały wyrównać w 71. minucie. Bramkę na wagę punktu zdobyła Magdalena Marszał. Tym samym, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.