Orlen I liga: SWD wciąż musi czekać na pierwsze ligowe punkty

HydroTruck Radom po spadku z Orlen Ekstraligi notuje w bieżących rozgrywkach bardzo słabe wyniki na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiejszy pojedynek z SWD Wodzisław Śląski będzie dobrą okazją do podreperowania dorobku punktowego.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem 2:1 zespołu SWD Wodzisław Śląski i zanosiło się na sporą niespodziankę. Gościnie dzisiejszego spotkania jako pierwsze wyszły na prowadzenie w 19. minucie meczu za sprawą trafienia Blanki Ocipinskiej. Kwadrans później do wyrównania stanu spotkania doprowadziła Maryna Pohribniak. Radość radomianek z doprowadzenia do remisu trwała jednak zaledwie sto dwadzieścia sekund, ponieważ w 36. minucie ponownie na prowadzenie wyszedł zespół SWD po bramce autorstwa Jolanty Bujalskiej.

Po zmianie stron gry mocno do pracy wziął się zespół HydroTrucku Radom, a co najważniejsze był bardzo skuteczny w swoich poczynaniach. Dobra gra radomianek w drugiej odsłonie dzisiejszego pojedynku przyniosła trzy bramki: jedną autorstwa Klaudii Żabickiej i dwie podpisane przez Wiolettę Tkaczyk. Wodzisławiankom nie udało się utrzymać korzystnego wyniku z pierwszej połowy i zespół ze Śląska wciąż musi czekać na pierwsze punkty na zapleczu Orlen Ekstraligi.

W następnej kolejce HydroTruck Radom uda się na spotkanie do Częstochowy, z kolei SWD Wodzisław Śląski na własnym terenie podejmie drużynę Sportisu KKP Bydgoszcz.