Reprezentantka Słowacji wraca do elity

Jedynie kilka miesięcy trwał rozbrat Patrícii Fischerovej z Damallsvenskan. AIK Solna Fotboll, w którego barwach występuje znana z gry w Czarnych Sosnowiec Słowaczka, pokonał w wyjazdowym meczu FC Gamla Uppsala 7:0 i na trzy kolejki przed końcem ma już zapewniony awans z Elittetan do najwyższej klasy rozgrywkowej. Reprezentantka Słowacji miała swój udział w wysokim zwycięstwie.

Fischerová (czy obecnie już: dr Fischerová) pojawiła się na boisku w 74. minucie, zmieniając strzelczynię bramki na 0:3 Jennie Nordin. W cztery minuty później sama wpisała się na listę strzelczyń, zdobywając bramkę na 0:6. Słowaczka dołączyła do sztokholmskiej drużyny w sierpniu, przechodząc z występującego w Damallsvenskan IFK Kalmar.

Do AIK Solna w sezonie Damallsvenskan 2024 (w Szwecji gra się systemem wiosna-jesień) dołączy co najmniej jeden zespół z dwójki Trelleborgs FF – Allingsas FF (ta z drużyn, która zajmie na koniec 2.miejsce w tabeli, awansuje bezpośrednio, zespół z 3.miejsca wystąpi w barażach o awans).