Orlen I liga: Trzy punkty zostają na Podkarpaciu!

W sobotnie południe na obiekcie Resovii Rzeszów rozegrane zostało spotkanie drugiej kolejki Orlen I ligi, zespół z Podkarpacia gościł piłkarki Polonii Środa Wielkopolska.

W spotkaniu otwierającym zmagania w sezonie 2023/2024 rzeszowianki bardzo dobrze zaprezentowały się w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Skrze Częstochowa. Przywieziony remis spod Jasnej Góry należy bardzo docenić, wszak Skra jest jednym z głównych kandydatów do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.
Polonia Środa Wielkopolska zaliczyła również bardzo udane otwarcie nowego sezonu, na własnym terenie piłkarki z Wielkopolski nie pozostawiły najmniejszych złudzeń Ząbkovii Ząbki i rozbiły swoje rywalki 6:0. Sztab szkoleniowy Polonii wystawił dokładnie taką samą “jedenastkę” dzisiaj przeciwko Resovii, co absolutnie nie dziwi, pamiętając jak dobry mecz na inaugurację ligi piłkarki rozegrały z Ząbkovią.

Dzisiejszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Resovii Rzeszów 2:0, wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Chwilę przed gwizdkiem sędzi Katarzyny Kupidury kończącym pierwszą odsłonę meczu, gospodynie zadały dwa decydujące ciosy. Polonia Środa Wielkopolska nie znalazła skutecznej recepty na zespół z Podkarpacia i wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie. Po dwóch rozegranych spotkaniach Resovia ma na koncie cztery punkty, Polonia pozostaje z dorobkiem trzypunktowym.

W następnej kolejce rzeszowianki zmierzą się na wyjeździe z UKS Ząbkovią Ząbki, 2 września o godzinie 14:30, zaś Polonia na swoim terenie podejmie UKS 3 Weronica Staszkówkę Jelną, 3 września o godzinie 12:00.