Orlen PP: Przekonujące zwycięstwo i awans Śląska

W 1/4 finału Orlen Pucharu Polski naprzeciwko siebie stanęły dzisiaj zespoły Resovii Rzeszów i WKS Śląska Wrocław. W pojedynku rozgrywanym w stolicy Podkarpacia lepsze okazały się zawodniczki z Dolnego Śląska.

Faworytkami dzisiejszego pojedynku był zespół występujący w Orlen Ekstralidze – WKS Śląsk Wrocław, choć można było się spodziewać, że Resovia postawi bardzo trudne warunki. Blisko otworzenia wyniku spotkania była w 8. minucie Marcelina Buś, jej strzał wylądował na poprzeczce, ale nawet gdyby piłka znalazła drogę do siatki, bramka nie mogłaby zostać uznana – sędzia asystentka uniosła chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. W 23. minucie gry bramkę dla wrocławianek zdobyła Katarzyna Białoszewska, potwierdzając swoją bardzo wysoką dyspozycję. Asystę przy tym trafieniu zanotowała Joanna Wróblewska. Kwadrans później najlepiej w polu karnym odnalazła się Natalia Sitarz, mierzonym, technicznym uderzeniem dała swojemu zespołowi dwubramkowe prowadzenie.
Po zmianie stron gry, rzeszowianki z wielką wiarą ruszyły do przodu, starając się jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. Tymczasem to wrocławianki podwyższyły prowadzenie na 3:0. Autorką bramki w 55. minucie spotkania była Marcelina Buś, w tym momencie losy tego ćwierćfinału wydawały się już rozstrzygnięte. Na przestrzeni kolejnych dwudziestu pięciu minut trzy dobre okazje strzeleckie miały Klaudia Adamek i dwukrotnie Oliwia Związek, żadna z wprowadzonych do gry w drugiej połowie piłkarek nie zdołała jednak podwyższyć prowadzenia. Pojedynek ćwierćfinałowy w Rzeszowie po trzech doliczonych minutach zakończył się przekonującym zwycięstwem wrocławianek 3:0. To właśnie zespół ze stolicy Dolnego Śląska zameldował się w półfinale.

Orlen Puchar Polski, 1/4 finału
Resovia Rzeszów – WKS Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Białoszewska 23′, Sitarz  39′, Marcelina Buś 55′

Śląsk: Natalia Skiba – Aleksandra Żurek, Katarzyna Watral, Julia Maskiewicz, Joanna Wróblewska (60′ Gabriela Lewicka), Kamila Czudecka, Magdalena Półrolniczak (46′ Martyna Buś), Natalia Sitarz, Krystyna Flis, Katarzyna Białoszewska (60′ Klaudia Adamek), Marcelina Buś (60′ Oliwia Związek)

Zwyciężczynie, WKS Śląsk Wrocław, zmierzą się w półfinale z wygranym meczu SKP Bielawianka Bielawa – AP Orlen Gdańsk.