Orlen PP: W Łodzi o krok od sporej niespodzianki!

Trudne zadanie w ćwierćfinale Pucharu Polski czekało dzisiaj KKP Stomilanki Olsztyn, wyjazdowe starcie w Łodzi miało bowiem zdecydowane faworytki – UKS SMS Łódź. Z kolei dla olsztynianek to okazja do zrehabilitowania się po dotkliwej porażce ligowej z łodziankami w miniony weekend, 0:4.

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach sprawa awansu do najlepszej czwórki Orlen Pucharu Polski wciąż pozostawała otwarta, bowiem na tablicy świetlnej utrzymywał się bezbramkowy remis.
Druga połowa wciąż nie przynosiła bramki dla żadnej z drużyn i na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry utrzymywał się wciąż wynik bezbramkowy. Dziewięćdziesiąt minut i czas doliczony nie wystarczyło na wyłonienie półfinalistek Orlen Pucharu Polski. Stomilanki wyciągnęły wnioski z porażki ligowej sprzed kilku dni i postawiły dzisiaj łodziankom trudne warunki.
Dodatkowe trzydzieści minut gry nie przyniosło upragnionej bramki dla żadnej z drużyn i o awansie do najlepszej czwórki musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych.
Serię “jedenastek” rozpoczęły skutecznie zawodniczki UKS-u SMS Łódź, falstart z kolei zaliczyły KKP Stomilanki Olsztyn. Druga seria przyniosła trafienia z obu stron. W trzeciej serii ponownie zawiodła skuteczność po stronie drużyny przyjezdnej, co przy trafieniu łodzianek stawiało je w niesamowicie trudnym położeniu. Czwartą kolejkę rozpoczynały gospodynie dzisiejszego meczu i jak się okazało był to strzał z “wapna”, który rozstrzygnął losy tego ćwierćfinału. UKS SMS Łódź wygrywa tę próbę nerwów 4:1 i melduje się w fazie półfinałowej, w której zmierzy się z wygranymi meczu GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna. KKP Stomilankom Olsztyn należą się jednak słowa uznanie za podjęcie rękawicy w dzisiejszym meczu i sprawienie niemałych kłopotów faworyzowanym łodziankom.