fbpx

Ósmy nowy kontrakt w Czarnych Sosnowiec

Czarni Sosnowiec kontynuują odkrywanie kart przed startem nowego sezonu. Zespół z województwa śląskiego poinformował o przedłużeniu kontraktu z rezerwową bramkarką, Martyną Małysą.

18-latka w tym sezonie była zmienniczką Anny Szymańskiej między słupkami zespołu Sebastiana Stemplewskiego. W Ekstralidze zagrała w zakończonych rozgrywkach trzykrotnie, zanotowała także dwa występy w Pucharze Polski oraz pięć w trzecioligowych rezerwach Czarnych. Do Sosnowca przeniosła się przed niemal dwoma laty z Prądniczanki Kraków.

Małysa jest już ósmą piłkarką, której przedłużenie kontraktu klub ogłosił w ostatnim czasie. Wcześniej nowymi umowami z sosnowieckim zespołem oficjalnie związały się kolejno Dżesika Jaszek, Wiktoria Kuciewicz, Andrea Horváthová, Dorota Hałatek, Martyna Wiankowska, Julia Wycisk i Patrícia Fischerová.

Dzisiaj Czarni ogłosili też, że nowym trenerem zespołu rezerw został Kamil Konopka, dotychczas pracujący w klubowej akademii. Na stanowisku opiekuna kadetek zastąpi on od przyszłego sezonu Wojciecha Pniaka.

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligiPolska
NewsyNiemcyPolki za granicą
Ewa Pajor

Leave a Reply