Polki odpadają z Pucharu Niemiec, tylko Pajor z awansem do półfinału

Za nami trzy spotkania ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Do sporej sensacji doszło w Bielefeldzie, gdzie ostatnia w tabeli 2.Bundesligi Arminia pokonała SC Sand 3:1. Pewne zwycięstwo zanotował VfL Wolfsburg, który pokonał 3:0 FSV Gütersloh, wobec czego do półfinału DFB Pokal awansowała z Polek jedynie Ewa Pajor.

Pierwsze dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zespołu Agnieszki Winczo, który już w dziewiątej minucie objął prowadzenie po uderzeniu Viktori Pinthr. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej trafień jednak już w 62. minucie Sarah Grunheid doprowadziła do remisu dając nadzieje Arminii na sprawienie niespodzianki. Gospodynie po zdobyciu bramki zaatakowały czego efektem było drugie trafienie w tym spotkaniu Grunheid. Zaledwie sześćdziesiąt sekund później hattricka ustrzeliła 29-letnia Sarah Grunheid dla, której było to już ósme trafienie w Pucharze Niemiec. Przyjezdne bramkę kontaktową zdobyły w doliczonym czasie gry po tym, jak rzut karny wykorzystała Anna van Bonn. Agnieszka Winczo na boisku pojawiła się w 58.minucie, a Patrycja Balcerzak z powodów zdrowotnych znalazła się poza kadrą SC Sand.

Puchar Niemiec – Ćwierćfinał
Arminia Bielefeld – SC Sand 3:2 (0:1)
Grunheid 62′, 75′, 76′ – Pinther 9, van Bonn 90+1′(k)

W drugim dzisiejszym ćwierćfinale Turbine Poczdam z Małgorzatą Mesjasz w składzie uległo SGS Essen 1:3. Pojedynek sąsiadek w tabeli Frauen Bundesligi zapowiadał się bardzo ciekawie, a wynik spotkania w 37. minucie otworzyła Sophia Weidauer. Przyjezdne nie załamały się straconą bramką i już w 44. minucie Nicola Anyomi doprowadziła do wyrównania. Zawodniczki Turbine Poczdam nie zdążyły otrząsnąć się po stracie bramki, a już kilkanaście sekund później piłkę z siatki po raz drugi musiała wyciągać Vanessa Fischer, którą pokonała Lea Schüller. W drugiej cześć spotkania zawodniczki SGS Essen zdobyły trzecią bramkę, a w 64. minucie boisko musiała opuścić Johanna Elsig, która otrzymała czerwoną kartkę. Grające w osłabieniu zawodniczki z Poczdamu nie potrafiły sforsować defensywy rywalek i ostatecznie swoją przygodę w Pucharze Niemiec zakończyły na ćwierćfinale. Małgorzata Mesjasz rozegrała całe spotkanie w barwach zespołu z Poczdamu.

Turbina Poczdam – SGS Essen 1:3 (1:2)
Weidauer 37′ – Anyomi 44′, Schüller 45′, Hegering 51′

W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym DFB Pokal mistrzynie Niemiec WfL Wolfsburg pokonały występujący w 2. Bundeslidze FSV Gütersloh 0:3 i pewnie awansowały do półfinału, a bohaterką spotkania została strzelczyni dwóch bramek Lara Dickenmann. Ewa Pajor rozpoczęła to starcie na ławce rezerwowych, natomiast Agata Tarczyńska nie załapała się do meczowej kadry.

Wynik spotkania już w pierwszym kwadransie otworzyła 34-letnia Szwajcarka. Na początku drugiej połowy wynik spotkania podwyższyła reprezentantka Niemiec, Alexandra Popp. Dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się zaledwie jedenaście minut, bo już w 63. minucie po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców Dickenmann. Doświadczona piłkarka opuściła plac gry w 72. minucie. Wtedy na murawie z ławki rezerwowych zameldowała się Ewa Pajor, lecz wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

FSV Gütersloh – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)