Passa wygranych na wyjeździe podtrzymana przez “Jagiellonki”

“Jagiellonki” się nie zatrzymują. Zespół z grodu Kraka, w kolejnym wyjazdowym spotkaniu, nie pozostawił żadnych złudzeń rywalkom z Tarnowa.

Drużyna z Krakowa zaczęła mecz od mocnego uderzenia. Już po dwóch minutach prowadziła 2:0. Najpierw wynik otworzyła, będąca w wybornej formie w tej rundzie, Natalia Nosalik. Po wznowieniu gry “Akademiczki” przejęły piłkę, a po strzale Clary Soquessy obrończynie Tarnovii interweniowały tak pechowo, że Kusion skierowała piłkę do własnej bramki. W 18 minucie ponownie podwójne uderzenie UJ Kraków. Najpierw wynik na 3:0 podwyższa Soquessa, a chwilę później Nosalik trafia na cztery bramki przewagi i wydaje się, że jest po meczu. W drugiej połowie miejscowe stać na honorowe trafienie, a jej autorką jest Gabriela Gębica. W 30 minucie na listę strzelczyń wpisuje się Ewelina Bolko, ustalając wynik spotkania.