Pogrom beniaminka w Gdańsku

W czwartej kolejce Ekstraligi Futsalu zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego goszczące u siebie beniaminka grupy północnej – Helios Białystok, nie miały litości dla rywalek i zwyciężyły w spotkaniu 13:0.

Mecz od samego początku kontrolowały gospodynie. Pierwszy konkretny strzał w 3’ oddała Lidia Sowińska, ale został on obroniony przez Katarzynę Bryk. Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego nie dawały ani chwili wytchnienia bramkarce Heliosu. Po nieudanych próbach m. In. Iwony Wudarczyk oraz Pauli Zawistowskiej, pierwszą bramkę w 7’ meczu zdobyła Natasza Urbanowicz. Chwilę później po otrzymaniu podania od Wiktorii Fidurskiej wynik podwyższyła Paula Zawistowska. Zespół z Białegostoku z trudem wyprowadzał piłkę z własnej połowy, stwarzając bardzo niewiele sytuacji zagrażających bramce Uniwersytetu Gdańskiego. Po zdobytej drugiej bramce gdańszczanki nie potrafiły przez dłuższy czas skutecznie przełamać obrony Heliosu i w 16’ o czas poprosił trener Tomasz Aftański. Na efekty nie trzeba było czekać długo i już w 18’ kolejną bramkę dla Gdańska zdobyła Lidia Sowińska, która po pierwszym strzale obronionym przez Katarzynę Bryk, przy dobitce posłała piłkę pod nogami bramkarki. Chwilę później wynik podwyższyła Natasza Urbanowicz, która po błędzie w obronie Heliosu przechwyciła piłkę i posłała ją do bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy szansę na bramkę miał zespół gości, ale po indywidualnej akcji Anity Kuleszy wykończonej strzałem piłka minęła bramkę.

W drugiej części spotkania gospodynie nie zwalniały tempa i w 24’ piątą bramkę dla Gdańska zdobyła Paula Zawistowska, która po nieudanej akcji Heliosu samotnie ruszyła z kontrą i po minięciu bramkarki w okolicach środka boiska skierowała piłkę do pustej bramki. Po chwili Natasza Urbanowicz zdobyła swoją trzecią bramkę w spotkaniu i Gdańsk prowadził już 6:0. W 26’ Daria Dąbrowska, asekurująca interweniującą bramkarkę Heliosu, znajdując się w bramce po strzale jednej z zawodniczek UG odruchowo zasłoniła twarz i została trafiona w rękę. Po pechowej interwencji została ukarana czerwoną kartką, a gospodynie uzyskały szansę na bramkę z rzutu karnego, który bezbłędnie wykorzystała Izabela Pawłowska. Zawodniczka zespołu z Gdańska w 31’ była bliska zdobycia swojej drugiej bramki, jednak po jej strzale piłka najpierw odbiła się od słupka, a następnie trafiła pod nogi Pauli Zawistowskiej, która nie myląc się podwyższyła wynik na 8:0. Przed utratą kolejnej bramki, po strzale Weroniki Dziadury, swoją drużynę uchroniła Natalia Tarasiuk, która wyręczyła swoją bramkarkę głową przenosząc piłkę nad bramką. Gdańszczankom nie było mało i w 33’, po dwójkowej akcji z Wiktorią Słowy, swoją drugą bramkę zdobyła Lidia Sowińska, by minutę później świętować zdobycie hat-tricka. Na dwie minuty przed końcem, w bramce Heliosu Katarzynę Bryk zastąpiła Zuzanna Sacharewicz. W 39’ na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Weronika Dziadura, a po chwili po wybronionym strzale Lidii Sowińskie, swoją czwartą bramkę zdobyła Natasza Urbanowicz. Wynik 13:0 ustaliła w ostatniej minucie spotkania Lidia Sowińska, która również zdobyła swoje czwarte trafienie w meczu.