fbpx

Patrycja Balcerzak zagra w Primera División!

Patrycja Balcerzak po spadku SC Sand z Bundesligi postanowiła zmienić pracodawcę. Reprezentantka Polski została zaprezentowana jako nowa piłkarka hiszpańskiego Sportingu Huelva.

28-latka na niemieckich boiskach występowała przez ostatnie trzy sezony. W Bundeslidze zanotowała w tym czasie 46 spotkań i strzeliła jedną bramkę. Najmniej udana była dla jej SC Sand miniona kampania, w której klub zajął przedostatnie miejsce w tabeli i musiał pogodzić się ze spadkiem z najwyższego szczebla. W powrocie do niemieckiej elity nasza rodaczka już nie pomoże, bowiem zdecydowała się na zmianę barw klubowych.

Sporting Huelva, z którym reprezentantka Polski podpisała roczny kontrakt ostatni sezon Primera División zakończył na 10. miejscu w tabeli. Klub z Andaluzji doszedł również do finału Pucharu Hiszpanii, gdzie uległ jednak aż 1:6 Barcelonie. 

To jedna z najlepszych lig w całej Europie. To rozgrywki bardzo techniczne, więc spodziewam się nowych wyzwań. Słyszałam o tym, że Sporting de Huelva gra z wielkim sercem. To prawdziwy zespół i wszyscy ciężko pracują, aby dać z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Ja również będę dawać z siebie maksimum na każdym treningu, jak i meczu – powiedziała 28-latka cytowana przez oficjalną stronę nowego pracodawcy.

W nowym klubie Balcerzak spotka między innymi byłą gwiazdę Ekstraligi, o czym pisaliśmy niedawno TUTAJ.

Other Articles

FrancjaPolki za granicąZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply