fbpx

Patrycja Jerzak piłkarką Napoli!

Wszyscy polscy kibice doskonale znają Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika grających dla SSC Napoli. Okazuje się, że polska kolonia graczy w zespole z Neapolu powiększyła się o Patrycję Jerzak, byłą juniorską reprezentantkę Polski.

22-letnia pomocniczka większość piłkarskiej kariery spędziła w Szwecji. W barwach Djurgårdens zadebiutowała w seniorskiej piłce w wieku 19 lat, jednak nie była w stanie na dłużej przebić się do składu. Na początku 2018 przeprowadziła się do USA, by tam podjąć studia na University of Connecticut. Do niedawna reprezentowała drużynę Connecticut Huskies Women’s Soccer, dla której strzeliła trzy bramki w 31 występach.

Dzisiaj o transferze urodzonej w Rybniku piłkarki poinformowało Napoli – aktualny lider zaplecza włoskiej ekstraklasy. Neapolitanki mają aktualnie na swoim koncie 30 punktów po 13 kolejkach. Dwa „oczka” za nimi znajduje się rzymskie Lazio i to właśnie przeciwko tej ekipie może zadebiutować 22-letnia Polka. Starcie na szczycie Serie A2 odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30. Do włoskiej elity awansują dwie najlepsze drużyny, nad trzecim San Marino Academy Napoli ma aktualnie 4 punkty przewagi, dlatego walka o awans do Serie A zapowiada się niezwykle ciekawie. Gdyby ekipie z Neapolu udało się awansować, Jerzak zostałaby trzecią Polką we włoskiej elicie. Aktualnie grają w niej Aleksandra Sikora (Juventus) oraz mająca na swoim koncie grę w biało-czerwonych barwach Madison Solow (Hellas Werona).

Other Articles

HiszpaniaInneNewsyNiemcyPolki za granicąReprezentacjaU-19
Michelle Biskup

Leave a Reply