Paulina Dudek strzela w sparingu PSG, teraz czas na Superpuchar Francji

Paris Saint-Germain rozegrało ostatni sparing przed pierwszym oficjalnym meczem nowego sezonu. Paryżanki wygrały 2:1 z hiszpańskim Levante Las Planas, a pierwszego gola w tym spotkaniu strzeliła Paulina Dudek.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie wicemistrzyń Francji i ponownie dzierżyła na swoim ramieniu kapitańską opaskę. Po bezbramkowej pierwszej połowie, kilka minut po zmianie stron podyktowany został rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Paulina Dudek i pewnie pokonała bramkarkę beniaminka hiszpańskiej Primera División. Pięć minut później zawodniczki z Katalonii również miały karnego, którego na gola zamieniła doświadczona Alba Mellado. Goście z Francji błyskawicznie zdołali odpowiedzieć. Wygraną na zakończenie okresu przygotowawczego zapewniła PSG już kilkadziesiąt sekund później Kadidiatou Diani. Reprezentantka Francji wykorzystała dogranie Sakiny Karchaoui.

Skromne zwycięstwo z drużyną, która dopiero awansowała do hiszpańskiej ekstraklasy, nie napawa optymizmem przed rozpoczęciem nowego sezonu. A zadanie na starcie będzie najtrudniejsze z możliwych. Już w tę niedzielę, 28 sierpnia Paris Saint-Germain zagra bowiem o Superpuchar Francji. Rywalkami nowych podopiecznych Gérarda Prêcheura będą obecne mistrzynie kraju oraz triumfatorki Champions League – Olympique Lyon. Pojedynek ten odbędzie się na Stade Marcel-Tribut w Dunkierce. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 21:00.

Division 1 Arkema ruszy natomiast dopiero 9 września. W pierwszej kolejce paryżanki podejmą u siebie ekipę ASJ Soyaux.