fbpx

Dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń nowym trenerem Pauliny Dudek

Paulina Dudek ma nowego trenera w PSG. Stołeczny klub ogłosił, że szkoleniowcem wicemistrzyń Francji został Gérard Prêcheur. 62-latek w przeszłości jako opiekun Olympique Lyon dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzyń.

Tylko rok wytrwał Didier Ollé-Nicolle na stanowisku trenera piłkarek Paris Saint-Germain. Puchar Francji, odpadnięcie w półfinale UEFA Women’s Champions League i wicemistrzostwo kraju z jedenastopunktową stratą do Lyonu okazały się jednak za słabymi osiągnięciami, by Paris Saint-Germain zdecydowanie się na przedłużenie z nim współpracy.

Dzisiaj poznaliśmy nazwisko nowego opiekuna zespołu Pauliny Dudek. Został nim Gérard Prêcheur. Doświadczony trener to ceniony we Francji specjalista. W latach 2014-2017 prowadził on Olympique Lyon. Wygrał w tym czasie trzy mistrzostwa Francji, trzy krajowe puchary i dwa razy Ligę Mistrzyń. Rozpoczął wówczas trwającą przez pięć kolejnych lat hegemonię “Les Fenottes” w Champions League. Od 2019 roku pozostawał bez klubu po tym jak rozstał się z Jingsu Suning, gdzie sięgnął po Puchar Chin i Puchar Ligi Chińskiej. W sezonie 2018 został tam wybrany najlepszym trenerem kobiecych rozgrywek.

62-letni trener podpisał z PSG roczny kontrakt, który zawiera także opcję przedłużenia. Ekipa, w której gra Paulina Dudek do treningów wróciła 28 lipca. Swój pierwszy mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem Paris Saint-Germain rozegra 5 sierpnia. Ich rywalkami będą piłkarki Paris FC.

Wicemistrzynie Francji przeszły sporo zmian tego lata, ponieważ zespół opuściły między innymi Sara Däbritz i Jordyn Huitema. Oficjalnie ogłoszono już jednak sprowadzenie Lieke Martens, Oriane Jean-François i bramkarki Lidyi Williams.

W podsumowaniu warto dodać, że środkowa obrończyni reprezentantki Polski będzie jedną z sześciu zawodniczek z naszego kraju, którymi będzie można grać w najnowszej odsłonie gry FIFA. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Other Articles

EkstraligaPolska
Julia Ignatowicz

Leave a Reply