Pewna awansu Francja dzieli się punktami z Islandią

Dwie bramki zobaczyli kibice zgromadzeni na New Yotk Stasium na którym reprezentacja Francji zremisowała z Islandią w ostatnim spotkaniu grupy D mistrzostw Europy.

Przed rozpoczęciem spotkania reprezentacja Francji była pewna awansu do ćwierćfinału, a aby marzyć o grze w 1/4 finału reprezentacja Islandii musiała pokonać Francję i liczyć na rezultat remisowy w meczu Włochy – Belgia. Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla zespołu Trójkolorowych, który już po sześćdziesięciu sekundach gry prowadzili 1:0 po bramce Melvinie Malard, która wykorzystała podanie od Mateo. W kolejnych minutach Islandki próbowały odrabiać straty jednak ich próby sforsowania defensywy rywalek były nieskuteczne.

W drugiej części spotkania Islandki zaatakowały od pierwszego gwizdka jednak za każdym razem brakowało wykończenia. W doliczonym czasie gry reprezentacja Islandii doprowadziła do remisu po tym jak rzut karny na bramkę zamieniła Brynjarsdottir. Chwilę po zdobyciu bramki spotkanie zostało zakończone i niezależnie od wyniku drugiego spotkania Islandia pożegnała się z udziałem w mistrzostwach Europy.

ME – 3.kolejka
Islandia – Francja 1:1 (0:1)
Brynjarsdottir 90+11′ (k) – Malard 1′

Islandia: Sigurdardottir – Gisladottir (60’ Gunnlaugsdottir), Sigurdardottir, Viggosdottir, Arnadottir – Brynjarsdottir, Gunnarsdottir (60’ Jonsdottir) – Vilhjalmsdottir – Albertsdottir (81’ Andradottir), Thorvaldsdottir, Jonsdottir (60’ Gudmundsdottir)

Francja: Peyraud-Magnin – Baltimore, Malard (79’ Sarr), Renard, Torrent – Toletti (63’ Geyoro), Bibault (46’ Palis), Mateo – Diani (46’ Cascarino), Bacha (63’ Karchaoui), Tounkara

 

Inne wiadomości

EURO 2022Zagranica
EURO 2022Zagranica

Dodaj komenntarz