Pewna wygrana Szwedek na zakończenie fazy grupowej

Reprezentacja Szwecji w ostatnim pojedynku fazy grupowej mistrzostw Europy rozbiła Portugalię 5:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentacja prowadzona przez Petera Gerhardssona wynik otworzyła w 21. minucie po uderzeniu Angeldal, która wykorzystała słabe wybicie portugalskiej bramkarki i uderzeniem z dziesięciu metrów umieściła piłkę w siatce. Przed przerwą ta sama zawodniczka wykorzystała sprytnie rozegrany rzut wolny i uderzeniem z szesnastu metrów podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. W siódmej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym piłkę we własnej bramce umieściła Costa.

W drugiej części spotkania to zespół ze Skandynawii dominował i w 51.minucie w niegroźnej sytuacji piłkę ręką w polu karnym zagrała Gomes, a Stéphanie Frappart wskazała na rzut karny, który na bramkę zamieniała Asllani. W doliczonym czasie gry wynik spotkania pięknym uderzeniem z okolic pola karnego ustaliła Blackstenius.