Pewna wygrana Szwedek na zakończenie fazy grupowej

Reprezentacja Szwecji w ostatnim pojedynku fazy grupowej mistrzostw Europy rozbiła Portugalię 5:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentacja prowadzona przez Petera Gerhardssona wynik otworzyła w 21. minucie po uderzeniu Angeldal, która wykorzystała słabe wybicie portugalskiej bramkarki i uderzeniem z dziesięciu metrów umieściła piłkę w siatce. Przed przerwą ta sama zawodniczka wykorzystała sprytnie rozegrany rzut wolny i uderzeniem z szesnastu metrów podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. W siódmej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym piłkę we własnej bramce umieściła Costa.

W drugiej części spotkania to zespół ze Skandynawii dominował i w 51.minucie w niegroźnej sytuacji piłkę ręką w polu karnym zagrała Gomes, a Stéphanie Frappart wskazała na rzut karny, który na bramkę zamieniała Asllani. W doliczonym czasie gry wynik spotkania pięknym uderzeniem z okolic pola karnego ustaliła Blackstenius.

ME – 3.kolejka
Szwecja – Portugalia: 5:0 (3:0)
Angeldal 21′, 45′, C.Costa 45+7-sam, Asllani 54′(k), Blackstenius 90+1′

Żółte kartki: Eriksson, Kaneryd – Borges

Szwecja: Lindahl, Glas, Ilestedt, Eriksson (55′ Sembrant), Andersson, Angeldal (70′ Bennison), Asllani, Bjorn (78′ Rubensson), Rytting Kaneryd (55′ Schough), Blackstenius, Rolfo (70′ Hurtig)

Portugalia: Morals, Amado (34′ Marchao), Gomes, Costa (84′ Rebelo), Borges, Ferreira, Jacome Silva, Norton (84′ Encarnacao), J.Silva, Nazareth (57′ Faria), D.Silva (57′ Pinto)

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz