Fot: twitter Svensk Fotboll

Reprezentacja Szwecji w ostatnim pojedynku fazy grupowej mistrzostw Europy rozbiła Portugalię 5:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Reprezentacja prowadzona przez Petera Gerhardssona wynik otworzyła w 21. minucie po uderzeniu Angeldal, która wykorzystała słabe wybicie portugalskiej bramkarki i uderzeniem z dziesięciu metrów umieściła piłkę w siatce. Przed przerwą ta sama zawodniczka wykorzystała sprytnie rozegrany rzut wolny i uderzeniem z szesnastu metrów podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. W siódmej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym piłkę we własnej bramce umieściła Costa.

W drugiej części spotkania to zespół ze Skandynawii dominował i w 51.minucie w niegroźnej sytuacji piłkę ręką w polu karnym zagrała Gomes, a Stéphanie Frappart wskazała na rzut karny, który na bramkę zamieniała Asllani. W doliczonym czasie gry wynik spotkania pięknym uderzeniem z okolic pola karnego ustaliła Blackstenius.

ME – 3.kolejka
Szwecja – Portugalia: 5:0 (3:0)
Angeldal 21′, 45′, C.Costa 45+7-sam, Asllani 54′(k), Blackstenius 90+1′

Żółte kartki: Eriksson, Kaneryd – Borges

Szwecja: Lindahl, Glas, Ilestedt, Eriksson (55′ Sembrant), Andersson, Angeldal (70′ Bennison), Asllani, Bjorn (78′ Rubensson), Rytting Kaneryd (55′ Schough), Blackstenius, Rolfo (70′ Hurtig)

Portugalia: Morals, Amado (34′ Marchao), Gomes, Costa (84′ Rebelo), Borges, Ferreira, Jacome Silva, Norton (84′ Encarnacao), J.Silva, Nazareth (57′ Faria), D.Silva (57′ Pinto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here