Pewna wygrana Ukrainek nad Holenderkami

W drugim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy w futsalu spotkały się reprezentacje Ukrainy i Holandii. Mecz przyniósł wiele emocji i bramek. Ostatecznie zwycięskie okazały się Ukrainki, które pokonały Holandię 5:2.

Od pierwszych minut widać był napór ekipy Ukrainy. Pierwszą groźną sytuację Ukrainki stworzyły sobie w 5. minucie, gdy Snezhana Volovenko mocno uderzyła sprzed pola karnego, ale niebywałym refleksem popisała się Anna Marie Reitsma. Minutę później Yulia Tytova urywa się obrończyniom, na zwodzie mija Reitsmę i pakuje piłkę do siatki. Holenderki nie otrząsnęły się po pierwszej bramce gdy 47. sekund później szybki kontratak wyprowadziła Tytova, zagrała na ścianę z Oleksandrą Skybiną, która dograła do Iryny Dubytskiej. Dubytska oddaje strzał, który odbija Reitsma ale do bezpańskiej piłki doskakuje Tytova i zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. W odpowiedzi Artemis Carijn Brueren zabiera piłkę Iuliii Forsiuk i gna na bramkę Viktoriii Kyslovej, kładzie ją zwodem lecz trafia w boczną siatkę. Ostatnie sześć minut pierwszej połowy to napór i ciągłe ataki Holenderek, lecz zawodniczki Oranje były bardzo nieskuteczne pod bramką Kyslovej.

Druga połowa wyglądała podobnie do początku pierwszej. Od pierwszych minut była widoczna przewaga Ukrainek, które raz po raz atakowały bramkę Reitsmy. W odpowiedzi Holenderki nieśmiało wyprowadzały kontrataki, które również nie miały wpływu na wynik. W 25. minucie Forsiuk otrzymała piłkę, podbiegła kilka metrów i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonała holenderską bramkarkę. W 31. minucie ponownie w roli głównej Tytova, która świetnym podaniem obsługuje Sofię Ruban, a ta druga podwyższa na 4:0 dla Ukrainy. W 35. minucie Holenderki grały z lotną bramkarką lecz ich atak przejęła Kyslova, która bezpośrednio ze swojego pola karnego wykopem umieściła piłkę w siatce rywalek. Holenderki w ostatnich dwóch minutach zmniejszyły rozmiar porażki. Najpierw w 38. minucie Jessie Prijs pokonała Kysalovą a trzydzieści sekund później Simone Hand wykończyła akcję całego zespołu i wbiła piłkę do siatki z najbliższej odległości.