Biało-Czerwone wygrywają w ćwierćfinale ME niesłyszących!

Reprezentacja Polski osób niesłyszących pokonała w ćwierćfinale mistrzostw Europy w futsalu Irlandię 6:0 i awansowała do półfinału w którym zmierzy się z Hiszpankami.

Reprezentacja prowadzona przez Aleksandra Opaczewskiego w fazie grupowej pokonała Holandię (7:1) oraz Anglię (4:3) i do fazy pucharowej awansowała z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale czekały Irlandki, które w swojej grupie zajęły trzecie miejsce odnosząc jedno zwycięstwo (5:0 z Izraelkami) i ponosząc dwie porażki (z Niemkami 5:2 oraz Hiszpankami 8:6).

Polki bardzo szybko objęły prowadzanie, bo już po niespełna trzech minutach prowadziły 2:0. W kolejnych minutach dominowały nad rywalkami w każdym aspekcie i na przerwę schodziły prowadząc 3:0. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Biało-Czerwone dorzuciły kolejne trzy bramki i ostatecznie wygrały 6:0 awansując do półfinału.