Pewne zwycięstwo Amerykanek, mundialowe debiutantki nie dały rady obrończyniom tytułu

Sobotnią rywalizację na mistrzostwach świata rozpoczęły faworyzowane zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, których rywalkami były debiutujące na mundialu reprezentantki Wietnamu. Niespodzianki nie było i obrończynie tytułu wygrały z ekipą z Azji 3:0.

Amerykanki grające jako faworytki od samego początku zaczęły naciskać debiutantki z Wietnamu i już 14. minucie pięknym strzałem popisała się Sophia Smith, trafiając do bramki Azjatek. W 27. minucie Alex Morgan stanęła dwukrotnie przed szansą na podwyższenie wyniku. Pierwszy strzał przeszedł obok słupka, a w drugiej sytuacji bardzo dobrze wybroniła bramkarka Wietnamu Trần Thị Kim Thanh. Tuż przed przerwą Hoàng Thị Loan w polu karnym zahaczyła Trinity Rodman i pani sędzia wskazała na jedenasty metr. Alex Morgan strzeliła płasko w lewy róg, jednak Trần Thị Kim Thanh wyczuła jej intencje, broniąc strzał. Morgan próbowała dobijać, ale tym razem nie trafiła w światło bramki. W doliczonym czasie ponownie Sophia Smith trafiła do bramki Wietnamek. Amerykanki wygrały pierwszą połowę 2:0.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza – od ciągłych ataków Amerykanek. Wietnamki broniły się jednak bardzo dobrze. Z biegiem czasu Azjatki próbowały również stworzyć sobie sytuacje. W 77 minucie Sophia Smith wyłożyła piłkę Lindsey Horan, a ta trafiła do bramki Wietnamu. Kilka chwil później szansę na podwyższenie wyniku miała Rose Lavelle, ale piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę. Mimo pewnej wygranej Amerykanek, to jednak skuteczność była największym mankamentem i 3:0 to najniższy wymiar kary dla debiutantek.