fbpx

Pewne zwycięstwo faworytek w lidze. Mesjasz z golem i asystą

 Srogą lekcję futbolu otrzymały zawodniczki Carl Zeiss Jena od FFC Turbine Poczdam na początek drugiej rundy niemieckiej FLYERALARM Frauen-Bundesligi. Piąty zespół w tabeli wysoko wygrał z gospodyniami, a swój udział w tym miała reprezentantka Polski.   

Drużyna z Poczdamu od początku przejęła inicjatywę w meczu i już w 2. minucie spotkania objęła prowadzenie po golu Seliny Cerci, a asystę przy bramce zaliczyła polska reprezentantka Małgorzata Mesjasz. Wynik spotkania nie zmienił się już do gwizdka, kończącego pierwszą połowę i obydwa zespoły zeszły do szatni przy skromnym prowadzeniu drużyny przyjezdnej 1:0.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie więcej. Trzy minuty po gwizdku Turbine zdobyło kolejną bramkę, a Cerci po raz drugi w tym meczu wpisała się na listę strzelczyń. Dwudziestojednoletnia niemiecka zawodniczka dołożyła jeszcze trzecie trafienie w 67. minucie, kompletując w całym meczu hattricka.

Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie Bundesligi zdobyła także wspomniana wcześniej Małgorzata Mesjasz, która zapisała się w protokole sędziowskim w 56. minucie spotkania. Zawodniczka FFC Turbine Poczdam i reprezentacji Polski spędziła na murawie 71 minut, po czym zmieniona została przez Lucę Marię Graf.

*gol Mesjasz do zobaczenia około 2:15 minuty.

Rezultat spotkania uległ zmianie jeszcze dwa razy po bramkach Teninsoun Sissoko w 66. minucie i Diny Sophii Orschmann, która ustaliła wynik na 6:0 w 80. minucie meczu.

Gospodynie, które znajdują się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli (zdobywając w całej lidze zaledwie dwa punkty),  nie miały zbyt wiele do powiedzenia silniejszemu rywalowi, który dopisał kolejne trzy „oczka” i z 24 punktami na koncie utrzymał się na piątej pozycji w tabeli.

FLYERALARM Frauen-Bundesliga – 13. kolejka
Carl Zeiss Jena – 1. FFC Turbine Potsdam 0:6 (0:1)
Cerci 2′,48′,67′, Mesjasz 56′, Sissoko 66′, Orschmann 80′

Turbine: Fischer – Gerhardt (76′ Zogg), Barth, Sissoko, Agrez, Plattner, Holmgaard (65’Orschmann), Mesjasz (71′ Graf), Chmielinski, Kossler, Cerci (71′ Ehegotz)

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
EkstraligaFutsal

Leave a Reply