Pewne zwycięstwo Medyka na własnym stadionie

W spotkaniu 17.kolejki Ekstraligi Medyk Konin pewnie pokonał AP LOTOS Gdańsk 3:0. Dzięki zwycięstwu zespół z Konina utrzymał trzecie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania to zespół gospodyń ruszył do ataku i w 14. minucie Medyk wyszedł na prowadzenie po uderzeniu z okolicach pola karnego w wykonaniu Chudzik, która przymierzyła idealnie przy słupku. Kolejne minuty to przewaga zespołu z Konina, który mógł podwyższyć prowadzenie jednak Gawrońska z dogodnej sytuacji uderzyła obok bramki. Chwile później Tamburro uderzyła z dystansu jednak niecelnie. W 40.minucie akcja kombinacyjna gospodyń, zagranie Gawrońskiej wzdłuż bramki jednak Chudzik nie doszła do piłki. Dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Medyczki podwyższyły prowadzenie. Maskiewicz uderzyła z rzutu wolnego piłka zatrzymała się w polu karnym Gdańszczanek, a tam najlepiej odnalazła się Sandra Sałata, która mocnym uderzeniem pokonała bramkarkę rywalek.

W drugiej części spotkania zespół Lotosu próbował przejąć inicjatywę i stwarzać zagrożenie pod bramką gospodyń. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramek, a gra była mocno szarpana. W 70.minucie Gawrońska przeprowadziła indywidualną akcję, uderzyła jednak z ostrego konta obok słupka. Kwadrans przed zakończeniem spotkania szanse na bramkę kontaktową miał zespół z północy Polski jednak uderzenie Hagan. Chwile później Chudzi znakomicie zagrała do Michalopoulou, która umieściła piłkę w siatce. W odpowiedzi Rompa dośrodkowała z prawego sektora boiska jednak uderzenie Formeli zostało zablokowane. Kilkanaście sekund później Nowak zdecydowała się na uderzenie z dystansu jednak na raty obroniła Krajewska. Gdańszczanki próbowały zdobyć bramkę honorową jedna w doliczonym czasie Kowalczyk uderzyła wysoko nad bramką Szymczak.