Skromne zwycięstwo Śląska

W samo południe na stadionie Ślęzy Wrocław rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Sportis-em Bydgoszcz. Obie drużyny w poprzedniej kolejce musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek.

W pierwszej akcji meczowej przyjezdnych Edyta Sobczyk odważnie przedarła się lewą stroną boiska lecz jest strzał został zablokowany przez zawodniczki WKS-u W 5. minucie prawą stroną boiska urwała się Natalia Kulig zagrała w piłkę w pole karne, gdzie Joanna Wróblewska uprzedzając bramkarkę gości strzałem po ziemi otwiera wynik spotkani. W odpowiedzi Edyta Sobczyk decyduję się na strzał z 20 metra jednak piłka mija bramkę strzeżona przez Annę Bocian. Zawodniczki Śląska a dokładnie Marcelina Buś miała świetną okazję na podważenie wyniku jednak strzela obok bramki. Minutę później kolejną dobrą akcję przeprowadza Wrocław, strzał Aleksandry Żurek broni pewnie Katarzyna Siejka.

W 53. minucie spotkania ,  po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska i zamieszaniu podbramkowym,  do piłka doszła Kamila Czudecka jednak jej strzał odbił się jedynie od słupka bramki KKP. Zaledwie kilka sekund później Joanna Wróblewska prostopadłym podaniem, świetnie obsłużyła Maję Jurczenko, która znalazła się  w sytuacji sam na sam z bramkarka Bydgoszcz jednak dobrze interweniuję Siejka. Goście również mieli swoje sytuację. Najlepszą w 57. minucie spotkania, kiedy strzał Aleksandry Sudyk po rękach bramkarki Anny Bocian trafia w spojenie bramki Śląska.

Mimo ambitnej walki z obu stron wynik we Wrocławiu nie uległ już zmianie. Zawodniczki WKS -u skromnie 1:0 pokonują KKP Bydgoszcz.