Pierwsze punkty beniaminka 1 ligi, Ząbkovia wygrywa w Rzeszowie po zabójczej końcówce

Patrząc na wyniki 1. kolejki zaplecza Ekstraligi, wydawać się mogło, że w sobotnim starciu 2. serii gier faworytem będzie grająca u siebie Arini Resovia Rzeszów, która na inaugurację pokonała innego beniaminka – Skrę Częstochowa. Potyczka z Ząbkovią okazała się jednak znacznie trudniejsza i to przyjezdne triumfowały 2:1 po golach zdobytych w samej końcówce.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Beniaminkowi z Mazowsza co prawda udało się trafić do siatki, lecz arbiter odgwizdała spalonego i obie drużyny zeszły do szatni z remisem 0:0. Jako pierwsze po zmianie stron na prowadzenie wyszły gospodynie. Wynik otworzyła Aleksandra Michalska. Skromna przewaga Resovii utrzymała się do 83. minuty. Wówczas do remisu doprowadziła ta, która trafiła do siatki także w 1. kolejce – Nina Warachowska. Ząbkovia w końcówce poszła za ciosem, czego efektem był gol Małgorzaty Lesińskiej, która zapewniła beniaminkowi 1 ligi komplet punktów.

Zarówno Resovia, jak i Ząbkovia po dwóch kolejkach mają na swoim koncie trzy punkty. Ekipa z Rzeszowa w 3. serii gier podejmie na wyjeździe UKS 3 Weronica Staszkówkę Jelna, natomiast ekipa z Ząbek zmierzy się na własnym terenie z niepokonaną jeszcze w tym sezonie Polonią Środa Wielkopolska.