Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Pierwszy letni transfer Śląska Wrocław!

Ciekawie w letnie okienko transferowe wchodzi Śląsk Wrocław. WKS potwierdził dzisiaj oficjalnie podpisanie dwuletniego kontraktu z grającą dotychczas w Medyku Konin Darią Nowak.

19-letnia atakująca nie mogła liczyć w ekipie z Wielkopolski na regularną grę. W zakończonym niedawno sezonie zanotowała na boiskach Ekstraligi 10 występów, strzelając jednego gola. Grywała także w drugoligowych rezerwach konińskiego klubu.

– Daria Nowak jest młodą, perspektywiczną zawodniczką, która ma doświadczenie z gry w Medyku Konin. Chcielibyśmy, żeby wzmocniła naszą siłę ataku, bo wiemy, że mieliśmy duże problemy ze strzelaniem bramek, zwłaszcza w rundzie wiosennej po kontuzjach naszych zawodniczek. Mam nadzieję, że dobrze wpasuje się w zespół i będzie cieszyć się z goli dla Śląska Wrocław – powiedział Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska, cytowany przez klubową stronę internetową.

Wrocławski klub w pierwszym sezonie funkcjonowania pod szyldem Śląska zakończył rozgrywki Ekstraligi na piątym miejscu. Zakontraktowanie Darii Nowak jest ich pierwszym oficjalnie potwierdzonym wzmocnieniem przed kampanią 2021/2022.

Pojawiła się propozycja ze Śląska, przemyślałam ją i stwierdziłam, że będę mogła się we Wrocławiu bardziej rozwinąć. Chciałabym dostać więcej szans gry, a w Medyku tego nie było, tam wchodziłam na końcówki meczów i “dogrywałam” w 2. lidze. Wybrałam Śląsk między innymi właśnie ze względu na perspektywę rozwoju – powiedziała 19-letnia piłkarka po podpisaniu kontraktu z drużyną z Dolnego Śląska.

fot. facebook.com/MedykOfficial

Może Cię również zainteresować

Para piłkarek ze Śląska Wrocław dała zwycięstwo reprezentacji!

Chris Passella

Piłkarki po meczu Rolnik B. Głogówek – Górnik Łęczna

Sebastian Godyla

MŚ 2023: Poznaliśmy liczbę drużyn z poszczególnych kontynentów biorących udział w finałach

Cichy

Skomentuj