[WIDEO] Patrícia Hmírová pokonała Christiane Endler, Słowaczki wygrały z Chile!

Patrícia Hmírová strzeliła bramkę dla reprezentacji Słowacji w spotkaniu z reprezentacją Chile, która przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich. Dzięki trafieniu pomocniczki Górnika Łęczna nasze południowe sąsiadki wygrały 1:0.

Od początku spotkania kibice mogli zauważyć przewagę drużyny z Ameryki Południowej, która tworzyła wiele dobrych sytuacji bramkowych. Po stronie Słowaczek dobrym strzałem zza pola karnego w 24. minucie popisała się natomiast Patrícia Hmírová, ale piłkę skutecznie obroniła bramkarka reprezentacji Chile i francuskiego PSG, Christiane Endler. Dość niespodziewanie, mimo optycznej przewagi przyjezdnych, to Słowaczki otworzyły wynik tego starcia. Klubowa koleżanka Pauliny Dudek źle wyszła z bramki, dzięki czemu stworzyła stuprocentową szansę piłkarce Górnika Łęczna. Hmírová uprzedziła Endler, posyłając futbolówkę do siatki spokojnym uderzeniem zza pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy Słowaczki przejęły inicjatywę nad spotkaniem, lecz nie umiały tego przekuć w bramki, a sytuacji nie brakowało.

Reprezentacja Chile wystąpi tego lata na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie na japońskich boiskach już za około dwa miesiące rozpocznie walkę w grupie z Japonią, Kanadą i Wielką Brytanią. Druga połowa ich dzisiejszego sparingu nie należała do żadnej ze stron. Obie drużyny tworzyły sytuacje bramkowe, ale żadna nie umiała z nich skorzystać. Jednogłośnie najlepszą zawodniczką tego spotkania można okrzyknąć Patricię Hmirovą, lecz nie jest to jedyna przedstawicielka Ekstraligi, która pojawiła się na placu gry. 17 minut w tym meczu rozegrały grające w Czarnych Sosnowiec Andrea Horváthová i Veronika Sluková, a cały mecz z perspektywy ławki rezerwowych obejrzała inna mistrzyni Polski, Patrícia Fischerová. Pierwotnie na to zgrupowanie powołana była także Petra Zdechovanová z ROW-u Rybnik, lecz w ostatniej chwili jej miejsce zajęła Diana Lemešová.