fbpx

Piłkarki PSG zarażone koronawirusem!

Niepokojący komunikat wydało w minioną sobotę Paris Saint-Germain. Zespół wicemistrzyń Francji poinformował, że u trzech zawodniczek paryskiej drużyny testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny.

W ostatni czwartek po raz pierwszy od momentu zawieszenia rozgrywek w ośrodku treningowym PSG pojawiły się wszystkie piłkarki. Tam przeszły szczegółowe badania, a także serologiczne testy przesiewowe oraz PCR na obecność COVID-19. Niestety, wykazały one pozytywny wynik u dwóch piłkarek drużyny U-19 oraz jednej grającej w seniorskim zespole.

Nie zostały podane nazwiska zawodniczek zakażonych koronawirusem. Klub zapowiedział wdrożenie specjalnych procedur w związku z zaistniałą sytuacją. Zawodniczki z negatywnym testem na obecność COVID-19 dzisiaj wróciły do drużynowych treningów.

Piłkarką Paris Saint-Germain jest Paulina Dudek. Reprezentantka Polski w zakończonych rozgrywkach Division 1 Arkema zanotowała 15 występów, strzeliła jedną bramkę. Rozgrywki pucharowe stołeczny zespół dokończy natomiast w sierpniu. Na początku miesiąca czeka go półfinał Pucharu Francji, a 22 sierpnia paryżanki zmierzą się z Arsenalem w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply