fbpx

Anna Szymańska na dłużej w Czarnych Sosnowiec?

Nadal nie jest znana przyszłość bramkarki Czarnych Sosnowiec, Anny Szymańskiej. 31-latka nie przedłużyła jeszcze umowy z dotychczasowym pracodawcą, a w kuluarach mówiło się nawet, że miała być namawiana do transferu do Górnika Łęczna. Bardzo prawdopodobne jest jednak pozostanie Polki w ekipie z Zagłębia.

Po zakończeniu sobotniego finału Pucharu Polski bramkarka przyznała, że nie podjęła jeszcze decyzji dotyczącej swojej dalszej kariery – Trudno mi teraz odpowiedzieć na to pytanie. Na razie chciałabym odpocząć i się zresetować. Zobaczymy, co będzie później. Dla mnie ważny jest także rozwój osobisty, a przy tym nie ukrywam, że nie jestem już młodą zawodniczką. Mam oferty, a co wydarzy, przekonamy się w najbliższym czasie – powiedziała Szymańska w rozmowie z „laczynaspilka.pl”.

Dzisiaj jednak nowe informacje w tym temacie przedstawili Czarni Sosnowiec – Ania w drodze powrotnej zadeklarowała przed zespołem chęć pozostania w naszym klubie na kolejny sezon co jest najwspanialszą wiadomością dla naszych sympatyków w ostatnich dniach – możemy przeczytać na facebookowym profilu finalistów Pucharu Polski.

Doświadczona reprezentantka naszego kraju w tym sezonie była podstawową zawodniczką ekipy z Zagłębia. Wystąpiła we wszystkich 12 meczach Ekstraligi oraz pięciu Pucharu Polski. Sobotni mecz finałowy bym jej trzynastym z rzędu. Szymańska pokazała się ze świetnej strony, jednak sosnowiczanki uległy Górnikowi Łęczna 0:1.

Jak dotąd nowe umowy z Czarnymi Sosnowiec podpisało osiem zawodniczek – Dżesika Jaszek, Wiktoria Kuciewicz, Andrea Horváthová, Dorota Hałatek, Martyna Wiankowska, Julia Wycisk, Patrícia Fischerová i Martyna Małysa. Zespół na pewno opuści natomiast Dagmara Grad, która postanowiła zakończyć karierę zawodniczą, a także najprawdopodobniej Weronika Zawistowska, która jest bliska Medyka Konin. Ekipę Sebastiana Stemplewskiego wzmocni na nowy sezon natomiast Gabriela Kuczyńska, grająca ostatnio w pierwszoligowej Piastovii Piastów.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply