Podział punktów w Łodzi

W meczu na szczycie pomiędzy TME SMS Łódż, a KKS Czarnu Antrans Sosnowiec padł remis 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyły Gabriela Grzybowska i Martyna Wiankowska.

Już w pierwszej minucie meczu od razu po przejęciu piłki przez łódzką drużynę mieliśmy akcję zakończoną faulem Zofii Buszewskiej w polu karnym na Dominice Kopińskiej. Do piłki z jedenastego metra podeszła Gabriela Grzybowska i pewnie pokonała Annę Szymańską. W 6. minucie gry Anna Rędzia wykonywała rzut wolny z boku pola karnego. Strzał zatrzymał się na słupku. Chwilę później Klaudia Jedlińska miała stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Skrzydłowa TME SMS zdecydowała się jednak podać do Kopińskiej, ale zrobiła to za mocno i gospodarze nie mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. W 10. minucie piłkę przed polem karnym przejęła Gabriela Grzybowska i prędko oddała strzał, który powędrował obok słupka. Trzy minuty później z pozoru bezpieczny rzut wolny z około boiska miał zespół z Sosnowca. Nieporadność w szeregach defensywy TME SMS i mogło być 1:1, lecz piłka po wrzutce Nikol Kaletki zatrzymała się na poprzeczce. W 18. minucie meczu ponownie rzut wolny i poprzeczka ratuje łódzki zespół. Trzy minuty później Sosnowiec dopiął swego. Martyna Wiankowska strzałem w okienko pokonała Oliwię Szperkowską. W 33. minucie po wrzutce Wiktorii Zieniewicz z połowy boiska i strzale Rędzi do dużego wysiłku została zmuszona Szymańska, która odbiła piłkę na rzut rożny. W 37. minucie kompletnie niekryta Wiankowska mogła ponownie ukarać TME SMS. Tym razem skrzydłowa Czarnych uderzyła głową blisko słupka. W odpowiedzi Kopińska strzeliła w krótki róg, ale Szymańska była czujna i poradziła sobie z tym strzałem. Pierwsza połowa była wyrównana. Najpierw przeważał TME SMS, później Czarni, a im bliżej końca pierwszej połowy, tym widzieliśmy coraz wymian ciosów.

W 73. minucie upiekło się Rędzi, która za zatrzymanie kontry Czarnych mogła dostać drugą żółtą kartkę. Oba zespoły nie miały już tylu argumentów co w pierwszej odsłonie, żeby przedostać się pod bramkę rywala. Było parę stałych fragmentów gry z obu stron, ale nie przynosiły one większego zagrożenia. W 81. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Ernestina Abambila, ale w tym przypadku Szymańska nie musiała interweniować.